1. Hrvatska nogometna liga, 15. kolo, 16.11.2008, 15:30 h, HNK Cibalia, gledatelja: 5000
Suci: Svilokos (Sisak), Crnolatac (Petrinja), Munić (Bregana)

Ante Jukić • nedjelja, 16.11.2008.

Vrlo zanimljivu i borbenu utakmicu odigrali su Cibalia i Dinamo u 15. kolu HNL-a. Dvoboj u Vinkovcima će, ako ni zbog čega drugog, ostati zapamćen po dvama vrlo lijepim pogocima. Vodstvo domaćinima krajem prvog poluvremena sjajnim solo prodorom donio je Pavličić, dok je s druge strane pljesak izmamio dalekometni projektil Sammira...

Ivan Baraban
61'
15
Adin Džafić
76'
17
Vlatko Šimunac
90'
7
69'
Branko Ivanković

Očekivano, gostovanje Dinama donijelo je rekordan broj gledatelja na stadion uz Bosut. Njih oko pet tisuća utakmicu je na kraju moglo napustiti zadovoljno, budući da je Cibalia osvojila bod protiv objektivno kvalitetnijeg protivnika.

Početak dvoboja s dva je vrlo dobra pokušaja obilježio Tomislav Pavličić. Već u prvoj minuti vezni igrač Vinkovčana desnom je nogom opasno priprijetio s 18 metara, da bi sedam minuta kasnije iz slične situacije pucao u glavu Lovrena, koji se ispriječio lopti na putu prema vratima Butine.

Nakon ovih uvodnih uzbuđenja utakmica se nakratko primirila, tako da sljedeću priliku bilježimo u 27. minuti, kada, nakon ubačaja Moralesa s desne strane, Igor Bišćan glavom usmjerava loptu prema vratnici Burcsina gola. Samo dvije minute poslije Milardović je odličnom dugačkom loptom u priliku izbacio Malčića, čiji je prizemni udarac Butina uspio zaustaviti. Najbolji strijelac Cibalije u izglednoj situaciji bio je i u 31. minuti, ali nije dobro reagirao na dobar centaršut Medvida.

I kada se već činilo da će se na poluvrijeme otići bez pogodaka, na scenu je ponovno stupio Tomislav Pavličić. Najbolji igrač domaćina u prvih 45 minuta na 20-ak metara od gola Zagrepčana prihvatio je loptu od Čuljka, ušao s njom u 16-erac, a zatim sjajnim "lažnjakom" izbacio kompletnu obranu Modrih i doveo Cibaliju u vodstvo. Potpuno zasluženo, s obzirom na igru koju su momčadi pokazali u prvom poluvremenu.

Vrlo lošeg i indisponiranog Moralesa, Branko Ivanković je na početku drugog poluvremena zamijenio Sammirom, koji se za ukazano povjerenje odužio eurogolom u 53. minuti. Brazilac u redovima Zagrepčana odlično je "potegnuo" s otprilike 27-28 metara i pogodio same "rašlje" Burcsina gola.

Iako se očekivalo da će Dinamo nakon izjednačenja još više stegnuti obruč oko domaćeg šesnaesterca, Modri nikako nisu uspjeli u potpunosti zagospodariti terenom. Štoviše, bliže drugom golu bili su Vinkovčani, koji su u 65. minuti ponovno zaprijetili preko raspoloženog Pavličića. Tek u posljednjih pet minuta, kada su se nebesko-plavi u potpunosti ograničili na obranu svog gola, Dinamo je uspio stvoriti dvije poluprilike. U 86. minuti glavom je zaprijetio Šokota, koji je u 57. minuti zamijenio potpuno nevidljivog Tadića, da bi posljednje uzbuđenje priredio Mikić, čiji je udarac iskosa Burcsa uspio ukrotiti.

Ostalo je dakle, po svemu viđenom, realnih 1:1, koji će ipak više značiti domaćoj momčadi, budući da je ovim bodom Cibalia prekinula niz od šest uzastopnih poraza.