Nafta porazila Farmaceute

Tomislav Globan • srijeda, 19.11.2008.

U Koprivnici je odigrana prijateljska utakmica između Slavena Belupa i slovenskog prvoligaša Nafte, a slavili su gosti iz Lendave...

Koprivničani su domaćim porazom 2:3 od slovenske Nafte nastavili niz nepovoljnih rezultata u posljednje vrijeme. Ipak, valja naglasiti da je ovdje riječ je bila o prijateljskom dvoboju pričuvnih sastava Slavena i Nafte.

U vodstvo su prvi stigli domaći. U 40. minuti Delić je izborio jedanaesterac kojega je u prednost Slavena pretvorio Maras. Na odmor se otišlo s prednošću Farmaceuta, no u nastavku vrlo brzo Adilović dvama pogotcima preokreće utakmicu. Pobjedu Slovenaca potvrdio je Vaš u 72. minuti, da bi u posljednjoj minuti Bilen samo ublažio poraz domaćih. Nafta je tako uzvratila Slavenu za poraz u nedavnoj prijateljskoj utakmici istih momčadi u Lendavi.

Slaven Belupo: Pelin - Purić (od 46. Bubnjić), Filipović, Maras, Rožman - Bilen, Nynkeu (od 87. Hudoletnjak), Balen (od 46. Sabol), Delić - Bastašić (od 74. Geng), Pavec

Nafta: Kuzma (od 75. Gonc) - Vinko, Zemljič, Horvat, Medved - Bukovec (od 59. Brezovački) - Vaš, Dodlek, Čeh - Gerenčer (od 59. Mujaković), Adilović (od 56. Sebok)