Ruskinje opet prejake za Jolliete

Ivana Jurica • srijeda, 19.11.2008.

Košarkašice šibenskog Jolly JBS-a poražene su u šestom kolu skupine C Eurolige na gostovanju kod ruskog Ekaterinburga rezultatom 100:70. Moćna ruska ekipa tako je, nakon slavlja na Baldekinu, s identičnih 30 koševa prednosti slavila i pred domaćim navijačima...

Ruskinje susret otvaraju vodstvom od 8:0. Prve koševe za Jolly JBS postiže Natalija Terglav–Tratsiak u drugoj minuti utakmice. Nakon četiri minute igre domaće košarkašice već imaju prednost od 13 koševa (15:2), dvije i pol minute prije kraja i +20 (28:8). S dvije trice Gardin i Čakić Šibenčanke tek neznatno smanjuju razliku na isteku prvih deset minuta (35:18).

Na poluvremenu prednost Ruskinja, jednih od glavnih kandidatkinja za naslov prvaka Europe, iznosila je +31 (60:29). I u nastavku utakmice Ekaterinburg je bez problema odražavao stečenu prednost, pa su se tako u strijelce upisale i sve igračice s klupe. Na drugoj strani Stipe Bralić na raspolaganju je imao devet igračica i Raguž koja se još nije u potpunosti opravila od ozljede.

Na kraju Ruskinje su stigle do stotke, dok su se Šibenčanke zaustavile na 70 koševa. Najefikasnije u domaćim redovima bile su Bibrzycka s 18 i Stepanova sa 16, dok su kod Šibenčanki najefikasnije bile Jinks i Gardin s po 12, te Čakić i Ivanković s po 11 koševa.

Nakon šest odigranih kola Jolliete imaju dvije pobjede i četiri poraza, a u sljedećem kolu gostuju kod francuskog Union Hainaut Basketa.