Napokon pobjeda

Branimir Korać • petak, 21.11.2008.

U susretu sedmog kola Prve HMNL malonogometaši Petrinjčice prekinuli su bodovni post svladavši u svojoj dvorani Novi Marof s visokih 7:2...

PETRINJČICA IDIS - NOVI MAROF 7:2 (4:1)

ŠSD u Petrinji, gledatelja 200

Suci: Ivica Modrić, Mario Jurašić (oba Zagreb)

Strijelci: 1:0 T.Lovreković (3'), 1:1 Petrić (6'), 2:1 T.Lovreković (10'-6m), 3:1 Korečić (16'), 4:1 Korečić (18'), 5:1 Lovreković (23'), 6:1 Bešić (23'), 7:1 Grbeša (36'), 7:2 Škerbić (38')

Petrinjčica: V.Kovačević, Marjanović, A.Lovreković, T.Lovreković, Grbeša, Pavković, Klarić, Bešić, Jandrić, D.Kovačević, Korečić, Matić. Trener: Mijo Rimac.

Novi Marof: Volarić, Krasnići, Jendruk, Margetić, Petrić, Horvatić, Majcen, Škerbić, Đukić, Milak, Kajić, Žugec. Trener: Goran Mamić.

Igrač utakmice: Tin Lovreković.

Neupućeni gledatelj teško bi danas u Petrinji mogao pogoditi tko je posljednjeplasirana momčad Prve HMNL. Petrinjčica je napokon odigrala onako kako može i kako se od nje očekivalo i to je urodilo prvom ovosezonskom pobjedom. Novi Marof je svladan s visokih 7:2, a gosti mogu biti zadovoljni što nisu doživjeli još teži rezultatski debakl.

Nakon Izborne skupštine došlo je i do smjene trenera tako je momčad danas vodio novi trener Petrinjaca Mijo Rimac, bivši trener Gospića i bivši reprezentativac Hrvatske u malom nogometu.

Od samog početka susreta Petrinjčica je krenula agresivnim presingom i već u trećoj minuti je povela. Na svojoj polovici neoprezan je bio Petrić kojem Tin Lovreković krade loptu, okreće ga i rutinski pogađa za vodstvo domaćina. Već tri minute kasnije gosti poravnavaju. Bila je to lijepa akcija koju je Petrić završio i tako se iskupio za pogrešku kod prvog gola.

U drugih deset minuta prvog poluvremena Petrinjčica posve dominira. U desetoj minuti Lovreković je srušen u šestercu, sam izvodi kazneni udarac i ponovno dovodi Petrinjčicu u vodstvo. Slijedi razdoblje igre u kojem sjajno igra mladi Marko Korečić, a tu svoju dobru igru okrunio je pogocima u 16. i 18. minuti. Sekundu prije kraja prvog poluvremena Novi Marof ima veliku priliku za smanjenje, suci sude sumnjiv prekršaj koji je ujedno bio i deveterac za goste, ali Kosta Đukić na sreću po domaćina promašuje cijeli gol.

U drugom poluvremenu vrlo brzo domaćin rješava pitanje pobjednika. U 23. minuti prvo Lovreković na dodavanje Korečića zabija za 5:1, a dvadesetak sekundi kasnije Bešić jakim udarcem iskosa podiže na 6:1.

Četiri minute prije kraja susreta u listu strijelaca upisao se i Kristijan Grbeša lijepim solo-prodorom i mirnom egzekucijom, a konačnih 7:2 postavio je dvije minute prije kraja Nikica Škerbić.

Posve zaslužena pobjeda Petrinjčice koja je pokazala kako ne zaslužuje sadašnju posljednju poziciju na ljestvici.