Unicaja slavila u derbiju

Branko Barić • nedjelja, 23.11.2008.

Subota je ponudila dva susreta desetog kola španjolske ACB lige. Od derbija između Unicaje i Barcelone očekivala se neizvjesna borba i lijepa košarke, baš kakvu su te dvije momčadi na koncu i prikazale, no ništa manje atraktivno nije bilo u Bilbau gdje je publika mogla vidjeti čak 216 koševa...

Unicaja pred destet tisuća svojih vjernih navijača uspjela svladati Barcelonu s 82:71 i tako ponovno preuzeti vodeću poziciju na prvenstvenoj tablici. U zanimljivom susretu kod domaćih najviše su se istaknuli Jiri Welsch s 18, te Boniface Dong i Marcus Haslip s po 17 poena. Juan Carlos Navarro predvodio je goste sa 17 poena, a pratio ga je David Andersen s poenom manje i osam skokova.

Gledatelji u Bilbau svjedočili su zaista nesvakidašnjem košarkaškom dvoboju u kojem, blago rečeno, obrane obiju momčadi nisu bile na razini napada. Joventut je u drugoj četvrtini postigao nevjerojatnih 40 poena i na veliki odmor otišao sa rezultatom 65:42. Bilbao je uzvratio s 34:16 u trećoj dionici, no snage za potpuni preokret ipak nije imao. Obje momčadi su na koncu ubacile troznamenkasti broj poena (100:116), što je u današnjoj košarci pravi raritet.

Bracey Wright ubacio je 26, a Luka Bogdanović 23 poena za goste iz Badalone koji su pogodili ukupno 16 trica, dok je Luke Recker bio najefikasniji u redovima Bilbaoa s 24 poena. Marko Banić je za 33 minute prrovedene u igri ubacio devet poena uz šest skokova, a Drago Pašalić je odigrao samo četiri minute i za to vrijeme upisao četiri koša i dva skoka. Unicaja – Barcelona 82:72 Bilbao – Joventut 100:116