1. Hrvatska nogometna liga, 16. kolo, 23.11.2008, 15:30 h, Šibenik, stadion Šubićevac, gledatelja: 1500
Suci: Edi Šunjić (Split), Petar Gabrilo (Split) i Leo Krstičević (Ploče)

Ivana Jurica • nedjelja, 23.11.2008.

U odličnoj utakmici domaćima su ostali bodovi. Igrač utakmice bio je svakako Šibenčanin Dražen Gović, koji je uz pogodak upisao i asistenciju. Varaždinci, premda jako dobri na terenu, svoje prilike nisu znali kapitalizirati.

Arijan Ademi
78'
26
Joško Kovač
84'
6
Zoran Roglić
90'
Matija Smrekar
56'
Dražen Besek

Da na Šubićevcu žele do bodova Varaždinci su pokazali već u drugoj minuti utakmice. Novinić je ubacio s boka, Raič tek blokirao udarac koji je išao u šibensku mrežu, no, domaći vratar Blažević vadi loptu ispod grede. Prvu opasniju priliku pred gostujućim vratima Šibenčani su stvorili pet minuta kasnije. Celiščak je dugom loptom tražio Zeca, no, Melnjak je u posljednji trenutak loptu izbio u korner.

Bio je to nagovještaj vodstva domaćih. Branič Kulušić, koji je došao u kazneni prostor gostiju na skok kod kornera, petom je vratio loptu za Dražena Govića koji iskosa s lijeve strane pogađa suprotni kut Drevenova gola za veselje domaćih igrača i navijača. Primljeni pogodak nije demoralizirao goste. Štoviše, krenuli su po brzo izjednačenje. Već u devetoj minuti Golik je snažno opalio sa 17 – 18 metara, ali je Blažević obranio taj udarac. I minutu kasnije odlični domaći golman Blažević ponovno je u glavnoj ulozi: obranio je čisti zicer gostujućem veznjaku Mumleku.

Redale su se prilike kao na tekućoj traci. U 14. minuti Rodić je nakon prodora po desnoj strani, u petercu tražio Zeca, no, Dreven fantastičnom reakcijom spašava svoj gol. Četiri minute kasnije ponovno dvije odlične prilike za goste: Mujanovićev udarac Blažević je spasio istrčavanjem sa svojih vrata, a u nastavku akcije Brezovec je imao prazan gol, no, umjesto mreže pogodio je Kwedija na gol crti.

Propuštene prilike Varaždinaca umalo su im se osvetile u 21. minuti. Alispahić je dugom loptom tražio Zeca, Lučić je pogriješio, lopta je došla do brzonogog napadača Šibenika, ali njegov je udarac raspoloženi Dreven obranio. Nakon toga sve do samog kraja prvog poluvremena nije bilo prilika, igralo se uglavnom na sredini terena.

I dok se čekao kraj prvog poluvremena Šibenčani su došli do novog pogotka. Gović je oduzeo loptu Papi, odlično ubacio u sredinu za Rodića koji podmeće nogu i vara Drevena za povećanje vodstva. Varaždinci su u prvom poluvremenu imali terensku inicijativu, no, svoje prilike nisu realizirali za razliku od Šibenčana čija igra nije bila za pamćenje, ali ono što će se pamtiti je rezultat.

Drugo poluvrijeme prilikom je otvorio Zec, no, njegov je udarac obranio gostujući vratar. Dvije minute kasnije ponovno je isti dvojac u akciji, gostujući vratar istrčavanjem čisti ispred Zeca, ali lopta dolazi do Govića koji ne uspijeva pogoditi nebranjenu mrežu. U 53. minuti ponovno prijeti Brezovec, ali i ovog puta iz tog je dvoboja kao pobjednik izašao domaći vratar Blažević.

Šibenčani su u drugom poluvremenu, na krilima vodstva, zaigrali još bolje. Milanović i A. Bulat u potpunosti su neutralizirali najboljeg igrača gostiju Mumleka, čime su zapravo i uvelike smanjili napadačke akcije gostiju. Najbolju priliku drugog poluvremena tako su propustili domaći igrači, odnosno Alispahić koji je u 83. minuti, nakon asistencije Zeca, pucao u odlično postavljenog Drevena.

Pobjedom nad Varteksom Šibenik je, barem na kratko, zasjeo na treće mjesto na tablici.