Debakl Runje i Lensa u Kupu

Maja Giljanović • ponedjeljak, 24.11.2008.

Prvoplasirana momčad Ligue 2 i prvi favorit da se sljedeće sezone nakon samo godinu dana izbivanja vrati u elitu Le Championnata Lens se u Kupu kockao s ugledom prije nego ga je prokockao izgubivši nakon slabijeg izvođenja jedanaesteraca od petoligaša...

Trener Sang et Ora nije previše kalkulirao sa sastavom. U prvoj su 11-orici svoje mjesto našli standardni i u prvenstvu primjerice i Vedran Runje i napadački dvojac Maoulida i Monnet-Paquet, ali Lens usprkos obilatoj nadmoći u posjedu lopte nije uspio ozbiljnije zaprijetiti vrataru amatera.

Pokušavali jesu - Milovanović i Monnet-Paquet u prvom poluvremenu, ali u drugom je nekadašnjeg (1998.) prvaka presjeklo isključenje Demonta u 76. minuti.

Još kada je Boukarijev udarac pet minuta prije isteka 90. zaustavila stativa vratara Lambennea postalo je jasno da se Lensu ne piše dobro. U 112. Robail je našem Runji proturio loptu kroz noge, ali je vodstvo nominalno na Felix-Bollaertu domaćina Arrasa Vignal spriječio na samoj gol-liniji.

U lutriji jedanaesteraca Lambenne se potvrdio junakom zaustavivši Sartrea i Doumenga nakon čega sljedeće kolo (još su tri do osmine finala) malenog Arrasa potvrđuje kapetan Belletreche.

Ostali drugoligaši - Clermont, Angers i Nimes - nisu zapeli. Prvi su primjerice slavili protiv Cruseillesa s 4:0, a drugi protiv također četvrtoligaša Arnage-Pontlieuea sa 7:2.