Zimski sportovi

Iz Srbije sa 1:1

Goran Markuš • ponedjeljak, 24.11.2008.

KHL Zagreb je odradio i posljednja dva gostovanja u Srbiji za aktualnu sezonu Panonske lige i iz inozemstva se vratio sa nesretnim porazom protiv Novog Sada, no i velikom pobjedom protiv HK Beostara. S jednakim brojem bodova, ali utakmicom manje Partizan je preuzeo vodstvo od svoje posljednje žrtve, Crvene Zvezde…

Prvi, onaj teži susret Zagrebaši su morali odraditi kod Novog Sada. Na ledu se vodila vrlo žustra borba i u trećoj četvrtini rezultat je bio 4:4. Iako su se svi nadali produžetku gol domaćina za 5:4 tjera naše predstavnike na vađenje golmana dvije minute prije kraja što umjesto izjednačenja donosi nova dva gola i konačnih 7:4.

7HK Beostar41

Međutim, Zagrebaši se nisu dali smesti i dobrom igrom ušli su i u drugi dvoboj, onaj protiv HK Beostara koji se igrao sam dan kasnije. Ovog puta igra je bila nešto stabilnija što donosi i rezultat te nova tri vrlo važna boda Zagrebu koji sada dijeli peto mjesto sa Novim Sadom.

Treći susret odigran je između dvojice najozbiljnijih pretendenata za prvo mjesto u regularnom dijelu Panonske lige, Partizana i Crvene Zvezde. Sa sigurnih 3:0 domaćini su tako stigli do svoje četvrte pobjede u pet odigranih susreta i sa utakmicom manje dijele prvu poziciju sa jučer nešto slabijom Crvenom Zvezdom.

Već sutra se nastavlja Panonska liga, a oba naša predstavnika susrest će se sa vrlo jakim suparnicima. Naime, dok Zagreb kod kuće dočekuje Crveniu Zvezdu, Mladost odlazi u goste prvoplasiranom Partizanu. Izuzev navedena dva susreta sutra se igra i utakmica između posljednjeg Beostara i petoplasiranog Novog Sada.