Prosuli dobiveno

Mario Lešković • srijeda, 26.11.2008.

Idila u Zaprešiću nije dugo trajala. Nakon osvojenih sedam bodova na posljednja tri gostovanja, nakon pobjede u gostima nakon 11 mjeseci, sada se pokazalo da Inter osvaja više bodova u gostima nego na domaćem terenu. Iako nisu igrali loše, protiv Cibalije "žute" je izdala sreća i ostali su bez bodova koje su nakon 54 minute već imali upisane na svoj konto. Kako to obično biva nakon neiskorištenih prilika, dolazi do kazne i Vinkovčani su otišli kući s punim plijenom...

Prošli tjedan bilo je jako ugodno trenirati u Zaprešiću. Bodovna žetva u posljednja ćetiri kola bila je bogata, osvojeno je mnogo bodova na gostovanjima, a ostvarene su čak dvije pobjede zaredom u gostima što je podatak koji je teško pronaći u arhivi zaprešičkog prvoligaša. I stigla je Cibalia. Momčad koja se nalazila ispod Intera na ljestvici i bila je to lijepa prigoda da se Inter odvoji od začelja. I krenula je utakmica. Nakon 20 minuta Inter je bio u vodstvu pogotkom Bule i odličnom igrom sve je upućivalo na nova tri boda. Ta žuta rapsodija trajala je do 54. minute kada je nakon starta Leutara nad Sivonjićem, Krečak svirao jedanaesterac za Inter. Loptu je na "kreč" namjestio Gulić i nije pogodio.

Sve ostalo je povijest. Nakon te prilike, Inter pada. Cibalia je preuzela kontrolu u veznoj liniji i plod toga je pogodak za izjednačenje u 75. minuti. U posljednjoj minuti Budimir ima meč loptu, ali njegov udarac završio je "samo" na vratnici. I umjesto da barem ostane neodlučen rezultat, duboko u sudačkoj nadoknadi jedan neopasan udarac Husića, Brašnić propušta loptu kroz ruke i puno prije Božića darivao goste iz Vinkovaca.

Ne možemo se oteti dojmu da je Inter lako mogao do bodova. Da je Gulić postigao pogodak s bijele točke, utakmica bi bila gotova. Ovako je samo ohrabrio Vinkovčane koji su iskoristili taj trenutak slabosti i došli do bodova koje su već tijekom utakmice i zaboravili. Nakon susreta trener Perković je izjavio: "Dobro smo otvorili utakmicu i rano poveli. Imali smo kontrolu utakmice do jedanaesterca kada su se gosti ohrabrili i otvorili. Ovim porazom nismo prosuli sve dobro što smo napravili i sigurno ćemo osvojiti još koji bod do pauze." Pokazalo se da je ove sezone Cibalia Interova "crna mačka" jer su im oteli svih šest bodova iz međusobnih susreta. Iako je Inter u prvoj utakmici imao vodstvo 1:3, u Vinkovcima je ostao bez bodova, a isto se ponovilo i sada kada im nije bilo dovoljno vodstvo od 1:0.