Leixoes gubi prvo mjesto

Antonija Pavlić • subota, 29.11.2008.

Odigrane su dvije utakmice 10. kola BWIN lige. Maritimo je na gostovanju u Belenensesu postigao dva pogotka, a primio nijedan te se tako s tri boda barem na kratko popeo na 3. mjesto prvenstvene ljestvice. U drugom je susretu lider tablice, Leixoes, "kiksao" na svom travnjaku protiv Navala upisavši samo bod, no unatoč je tome ostao na prvom mjestu s dva boda, ali i utakmicom više od druge Benfice.

Još su jučer trenutno prva momčad Portugala i osmi Naval, odigrali svoj susret 10. kola na Estádio do Maru u Matosinhosu. Domaćini su prvi došli do vodstva, pogodio je u 73. minuti i dobio ovacije prepunog stadiona Zé Manuel fantastičnim volejem na asistenciju Brage. Ipak, bod je rezerviranim gostima donio Simplicio u 90. minuti utakmice udarcem s 20-ak metara koji je odsjeo u samom desnom kutu Leixoesovog gola.

Maritimo je na gostovanju u Belenensesu pak u vodstvo doveo Djalma na samom početku drugog poluvremena, u 47. minuti, realiziravši odlično dodavanje Olberdama, da bi konačnih 2:0 postavio Baba nadskočivši čitavu obranu i vratara Belenensesa i glavom s dva metara pronašavši mrežu Assisa Giovanaza.

Sutra će na terene izaći još osam prvoligaša, među njima i četvrtoplasirana Nacional Madeira koja će snage odmjeriti s Bragom u gostima, te lisabonski Sporting koji će bodove tražiti kod kuće protiv Guimaraesa. Leixoes će s prvog mjesta pokušati skinuti Benfica na svom terenu protiv Setubala, koja će zajedno s Portom svoj susret zbog europskih nastupa tijekom tjedna odraditi u ponedjeljak.