1. Hrvatska nogometna liga, 17. kolo, 30.11.2008, 15:30 h, Gradski stadion, Koprivnica, gledatelja: 500
Suci: Domagoj Ljubičić (Osijek), Krunoslav Lesandrić (Nuštar), Hrvoje Menđušić (Vinkovci)

Zoran Zdelar • nedjelja, 30.11.2008.

Rijeka je ponovno izgubila utakmicu u posljednjoj fazi, što im se ove sezone događa prilično često. Bojan Vručina s dva je današnja pogotka izbio na prvo mjesto ljestvice najboljih strijelaca 1. HNL...

Ramon Fernandez
80'
6
Dario Bodrušić
84'
Robert Rubčić

Rijeka je pomalo neočekivano svoj dugotrajni niz bez pobjede prekinula u dvoboju s aktualnim hrvatskim prvakom Dinamom, a sad su upravo oni poslužili u istu svrhu Slaven Belupu prilikom gostovanja u Koprivnici. Slaven Belupo pobjedom nad Rijekom u 17. kolu T-Com 1. HNL prekinuo je niz utakmica bez pobjede te su na taj način održali korak za trenutno trećeplasiranim Šibenikom.

Na gotovo svim prvoligaškim travnjacima uvjeti za igru su danas bili prilično loši, no vjerojatno ipak nigdje nije bila tako loša situacija kao u Koprivnici. Travnjak na Gradskom stadionu bio je praktički na rubu regularnosti i nije dugo trebalo Riječanima da od 'Bijelih' postanu 'Smeđi' zahvaljujući brojnim lokvama i blatu.

Gledatelji koji su pratili utakmicu ne mogu biti previše oduševljeni igrom obje momčadi, a to se posebice odnosi na prvih 45 minuta kad se nijedna mreža nije zatresla. No, u prvom dijelu prvog poluvremena obje su momčadi ipak imale izgledne prilike za dolazak u vodstvo. U 12. minuti Bilen je bio u iznimno dobroj situaciji, no tu priliku nije iskoristio, baš kao i Novaković minutu kasnije na drugoj strani. Nešto malou kasnije kapetan gostiju, Anas Sharbini, pucao je s nekih desetak metara prilično dobro, no lopta je ipak išla ravno u ruke vratara Slavena.

Prvo poluvrijeme ponudilo nam je još tek jednu izglednu priliku, ali čak ni u tom slučaju Slaven nije uspio povesti. 34. minuta se igrala kad se Kaja Rogulj našao u sjajnoj poziciji, no s 12 metara ipak nije dovoljno dobro pucao, pa nije ni uspio svladati riječkog golmana Velimira Radmana.

Drugo poluvrijeme ponudilo je ipak više uzbuđenja za gledatelje, no najvećem dijelu njih u Koprivnici se ipak nije svidjelo ono što se dogodilo u 47. minuti s obzirom da su gosti poveli. Anas Sharbini je pobio lijevi bok, poslao je loptu u kazneni prostor, a njegov stariji brat Ahmad propušta loptu, koja zatim stiže do Sandija Križmana, a mladi nogometaš neometan silovito puca i zabija za vodstvo.

Riječani ipak nisu predugo bili u vodstvu, tek desetak minuta. U 58. minuti Fausto Budicin udario je Bojana Vručinu po desnoj nozi u kaznenom prostoru. Osječki sudac Domagoj Ljubičić bio je u lošoj poziciji te nije vidio što se dogodilo, no na asistenciju pomoćnika Hrvoja Menđušića ipak opravdano dosuđuje kazneni udarac. Jedanaesterac je uspješno izveo sam Vručina, koji je danas preskočio Nikolu Kalinića na ljestvici strijelaca te se našao na prvom mjestu.

U 63. minuti kapetan Rijeke je imao iznimno lijepu priliku da ponovno dovede svoju momčad u vodstvo, ali Anas ipak nije uspio biti dovoljno precizan kako bi svladao protivničkog golmana. Desetak minuta kasnije Slaven je zato stigao u vodstvo vrlo lijepom akcijom, a pogotku je ipak dobrim dijelom kumovala i loša reakcija obrane s obzirom da se lopta predugo "šetala" po kaznenom prostoru. Nikola Šafarić je došao na lijevu stranu kaznenog prostora, na drugu je vratnicu proigrao Dinu Kresingera, koji glavom spušta loptu za Vručinu, a iskusni strijelac s iznimno malene udaljenosti dovodi Slaven u vodstvo.

Rijeka je imala samo dvije minute kasnije lijepu priliku za izjednačenje iz slobodnog udarca kojeg je izveo Anas, no lopta je odmah izbačena iz kaznenog prostora i domaćini su uspjeli napraviti uspješno ono s čime Riječani ove sezone imaju mnogo problema. Oni koji prate Rijeku znaju da je najveća boljka ovosezonske momčadi ogroman broj primljenih golova u posljednjih 15-ak minuta, a na to je čak i Robert Rubčić prije utakmice upozoravao.