Vukojević požutio u 13. pobjedi Dynama

Maja Giljanović • nedjelja, 30.11.2008.

Hrvatski reprezentativac Ognjen Vukojević i njegov Dynamo u 17. su kolu na svom Lobanovskom upisali 13. ovosezonsku pobjedu protiv Dnjipra...

Vukojević je u trijumfu nakon kojeg je Dynamo vratio prednost ispred drugoplasiranog Metalista - tri su sada boda viška, ali igrači trenera Semina imaju i utakmicu manje (Iličevets) - sudjelovao svih 90 minuta te je u 20. zaslužio žuti karton.

Vodstvo je Dynamu osigurao Diakhate u 79. minuti, a potvrdio ga je u 90. nekadašnji hajdukovac Florin Cernat prije nego je u drugoj minuti sudačke nadoknade na knačnih 2:1 smanjio Rusol.

Drugi bivši hajdukovac Goran Sablić nije sudjelovao u 13. pobjedi Dynama nad Dnjiprom u njihovom 18. gostovanju u prijestolnici.

Šahtar kapetana Darija Srne je protiv Karpata na Olimpijskom stadionu golom u 67. minuti spasio Gladky samo tri minute nakon što ga je Mircea Lucescu uveo u igru. Hrvatski je reprezentativac odigrao je cijelu utakmicu, a prije susreta mu je uručeno priznanje za najboljeg igrača utakmice prošlog tjedna protiv Lviva.

Jučer je Vorskla Denisa Glavine u gostima pobijedila Zoriju (Markoski, Kravčenko), a Kryvbas Mladena Bartulovića je u sudačkoj nadoknadi nadjačao Arsenal (Melaščenko).

Nekadašnji je dinamovac zamijenjen u sudačkoj nadoknadi, dok hajdukovac nije igrao.

Ukrajina, 17. kolo:
Tavrya - Metalist 0:1, Šahtar - Karpaty 1:0, Dynamo - Dnjipro 2:1, Zorya - Vorskla 0:2, Kharkiv - Metalurg (Z) 0:2, Černomerec - Metalurg (D) 2:1, Lviv - Iličevets 2:1