Harris senzacionalan, Ukić solidan

Goran Markuš • ponedjeljak, 01.12.2008.

U vrlo zanimljivoj NBA večeri prepunoj iznenađenja New Jersey Netsi su zahvaljujući sjajnom Devinu Harrisu uspjeli iskoristiti malu nervozu koja posljednje vrijeme muči Sunse i iz Phoenixa otići sa novom pobjedom dok su fantastični Lakersi ubilježili svoju 14 pobjedu, a žrtva je ovog puta bio Ukićev Toronto...

Da se Sunsi zadnje vrijeme iz susreta u susret muče svi su znali, no u startu večerašnjeg ogleda nervoza se nije vidjela i vođeni sjajnim Amareom Stoudemireom (25 poena, 12 skokova) domaćini nakon uvodnih 12 minuta imaju solidnih 11 poena prednosti. Međutim, već drugu četvrtinu budi se sjajan dvojac Devin Harris (47 poena, 8 asistencija) - Vince Carter (28 poena, 5 asistencija) koji do poluvremena smanjuje zaostatak na ipak prihvatljivijih šest poena.

Iako tijekom prvih 12 minuta nastavka domaćini predvođeni Steveom Nashom (26 poena, 9 asistencija) čvrstom obranom uspjevaju nakratko zaustaviti Netse i ponovno razliku vratiti na velikih +11 u posljednjoj četvrtini spasa nije bilo.

Naime, čak 21 od svojih 48 poena Harris postiže u odlučujućoj četvrtini koju gosti dobivaju se ogromnih 19 poena razlike za konačnih 109:117. "Večeras sam bio u napadačkom modu. U svojim mlađim danima nisam mogao zadržati konzistentnost tijekom cijelog susreta, ali ova utakmica je dokaz da su se neke stvari promijenile", izjavio je presretan Harris nakon susreta.

Zadovoljni smiješak koji smo mogli vidjeti na licu Kobea Bryanta (23 poena, 7 asistencija) iako je posljednju četvrtinu odsjedio na klupi samo je još jedan dokaz uistinu lake 14 pobjede (sedme uzastopne) sjajnih Lakersa. Već na samom startu domaćini vrlo samouvjereno kontroliraju rezultat i na odmor odlaze sa +5 koji do poluvremena rastu na već respektabilnijih deset poena.

Iako nakon uvodnih 12 minuta treće četvrtine Raptorsi smanjuju razliku na devet poena Phil Jackson je zaključio kako mjesta za strah nema te pozivanjem Bryanta na klupu omogućio Andrewu Bynumu (18 poena) i Trevoru Arizi (14 poena, 6 skokova) popravljanje statistike. Kod Toronta večeras se najbolje snašao Anthony Parker (19 poena) dok je naš Roko Leni Ukić 17 minuta igre iskoristio za solidnih osam poena te po jedan skok, asistenciju i osvojenu loptu.

Do sjajne 12 pobjede, četvrte uzastopne stigli su i Trail Blazersi na gostovanju kod Detroita kojemu je ovo ujedno i četvrti nedjeljni poraz ove sezone. "Izuzev molbe za odgodom svih naših nedjeljnih susreta koju bi trebao poslati upravi lige ništa drugo večeras nisam mogao učiniti", izjavio je trener Pistonsa, Michael Curry.

I uistinu, predvođeni LaMarcusom Aldridgeom (27 poena) uz odličnu skok-igru Grega Odena (11 poena, 13 skokova) gosti su večeras odigrali vrlo mirnu i zrelu utakmicu u kojoj su, usprkos kratkom gubitku vodstva u drugoj i trećoj četvrtini, cijelo vrijeme sve imali pod kontrolom. Naravno, valja pohvaliti i svaku obranu koja uspije limitirati Allena Iversona na samo devet poena, a čak niti najefikasniji Piston, Richard Hamilton (18 poena, 4 asistencije) večeras nije uspio proći granicu od 20 poena.