Vodeni sportovi

Mladost i dalje sama na vrhu

Marko Kljaić • nedjelja, 07.12.2008.

Zagrebačka Mladost je i nakon trećeg kola zadržala vodeću poziciju u Prvenstvu Hrvatske za žene. U Dubrovniku su Mladostašice slavile protiv Juga s 15:5. Bura je ostala na drugoj poziciji pobjedom nad Delfinom 6:5. Riječko Primorje je upisalo prvu pobjedu. Kod kuće su svladale Viktoriju sa 7:4...

Čini se da će ove sezone Mladost ozbiljno konkurirati za naslov prvakinja. U trećem kolu su Zagrepčanke s ogromnih deset pogodaka razlike porazile Jug. U Dubrovniku, od početka do samog kraja susreta bilo je jasno tko će pobijediti. Mladost je i igrački i rezultatski dobila sve četiri četvrtine. Najzaslužnija za tako veliku razliku bila je Reić-Kranjac s čak devet pogodaka.

U Splitu se Bura dobro namučila u susretu s Delfinom. U prve dvije četvrtine to se nije činilo tako, jer su domaće igračice nakon polovice susreta imale prednost od 3:0. U trećoj dionici gošće su stigle na pogodak zaostatka, a tri minute prije kraja i uspjele izjednačiti rezultat. Katarina Majlat je svojim jedinim pogotkom na susretu donijela pobjedu Splićanka šest sekundi prije samog kraja.

Riječko Primorje došlo je do prve pobjede i to nanijevši prvi poraz Viktoriji u novom prvenstvu. Šibenčanke su na samom početku bolja ekipa i dva puta vode s pogotkom prednosti - 0:1 i 1:2. Nakon toga Primorje pogađa četiri puta za redom i stvara prednost koja se pokazala nedostižnom do završetka susreta. Po dva pogotka u domaćim kapicama postigle su Miljković, Premuš i Kraljić, a Lordan je postigla dva za Viktoriju.

Prvenstvo Hrvatske za žene, 3. kolo: Primorje - Viktoria 7:4 (0:1, 3:1, 2:2, 2:0), Jug - Mladost 5:15 (1:3, 2:5, 1:4, 1:3), Bura - Delfin 6:5 (1:0, 2:0, 1:3, 2:2).