Knicksi iznenadili, Toronto zamalo

Goran Markuš • ponedjeljak, 08.12.2008.

Iako smo prošle večeri imali samo četiri NBA susreta napetosti nije nedostajalo. Tako su New York Knicksi iznenadili sve prisutne i odličnom igrom svladali Pistonse, Raptorsi su kod kuće poraženi sa minimalnim poenom zaostatka dok su Celticsi morali u produžetku tražiti pobjedu protiv Indiane...

Knicksi su na najbolji mogući način prekinuli svoj negativni niz - pobjedom protiv Pistonsa kojima je ovo ujedno i drugi uzastopni poraz. Sve počinje i završava već u prvom poluvremenu kada su gosti puno uporniji i sjajnom igrom, posebice u obrani, bježe na odličnih +17.

Na leđima večeras sjajnog dvojca, Chrisa Duhona (25 poena, 5 skokova, 9 asistencija) i Quentina Richardsona (23 poena, 5 skokova) Knicksi su i u drugoj četvrtini uvjerljiviji te na veliki odmor odlaze sa velikih 22 poena prednosti.

Iako se gosti bude pred kraj treće četvrtine i zahvaljujući ponajviše Tayshaunu Princeu (23 poena, 10 skokova) dolaze na malih pet poena zaostatka, no nedostajao je pravi Richard Hamilton (16 poena) ili Allen Iverson (17 poena, 7 asistencija) da bi se napravilo i više. Ovo je ujedno i peti nedjeljni poraz Pistonsa u tekućoj sezoni.

Raptorsi zahvaljujući Jermainu O'Nealu (24 poena, 8 skokova) i Chrisu Boshu (19 poena, 5 skokova) puno bolje započinju susret i nakon prvih 12 minuta imaju +11 da bi gosti večeras predvođeni odličnim LaMarcusom Aldridgeom (20 poena, 8 skokova) do odmora uspjeli smanjiti razliku na samo dva poena, a odličnom trećom četvrtinom i preuzeti vodstvo te u posljednjih 12 minuta uči sa tri poena prednosti.

Čvrsta igra u četvrtoj četvrtini dovodi nas do izjednačenja kod rezultata 95:95 samo 48 sekundi prije kraja, no tada Bosh sa bandažom na glavi zbog ozljede u prvom poluvremenu pogađa za novo vodstvo samo 27 sekundi prije kraja. Međutim, domaći debi novog trenera Raptorsa, Jaya Trianija uništava Steve Blake (19 poena, 7 skokova) koji samo osam sekundi prije zvuka sirene pogađa tricu preko Josea Calderona (15 poena, 13 asistencija) za konačnih, vrlo sretnih 97:98. Naš Roko Leni Ukić večeras nije ulazio u igru.

Celticsima je trebao i produžetak i sjajna igra Raya Allena (35 poena) da ne bi po drugi puta ove sezone izgubili od Indiane koja je još jednom pružala odličnu partiju aktualnim prvacima. Predvođeni prvenstveno Marquisom Danielsom (26 poena, 7 skokova) i Dannyem Grangerom (20 poena, 6 asistencija) Pacersi su se odlično borili i na poluvrijeme otišli sa dva poena prednosti.

Čvrsta igra nastavlja se i u drugom poluvremenu, a sve kulminira kada samo sedam sekundi prije kraja četvrte četvrtine tricom Paula Pierca (17 poena, 8 asistencija) Celticsi odvode utakmicu u produžetak gdje se puno iskusnija momčad bolje snalaze i dolazi do velike 12 uzastopne pobjede.

Iako je obrana Lakersa večeras bila uistinu katastrofalna, čemu svjedoči čak 25 izgubljenih lopti, napad Bucksa bio je još gori i domaćini su bez većih problema stigli do 17. ovosezonske pobjede. Očekivano najefikasniji igrač na terenu bio je Kobe Bryant (20 poena, 8 asistencija) dok je Buckse sa 15 poena predvodio Joe Alexander.