Leixoes propustio priliku

Antonija Pavlić • utorak, 09.12.2008.

Odigrana su i dva zaostala susreta 11. kola BWIN lige. Leixoes je zahvaljujući pogotku primljenom u posljednjoj minuti susreta protiv Guimaraesa prokockao čelno mjesto ljestvice, dok je pretposljednji Trofense na svom travnjaku uspio Bragi uzeti dva boda.

Leixoes je jučer imao veliku priliku vratiti se na čelo poretka najboljih portugalskih klubova, no nije ju iskoristio u gostima kod Vitorije Guimaraes gdje je poražen s minimalnih 1:0.

Jedini je pogodak postigao minutu prije isteka devedesete Fajardo s pet metara, nakon nesretno skrenute lopte gostujućeg braniča Elvisa.

U drugom susretu između Trofensea i Brage nije bilo pogodaka, što je najmanje odgovaralo objema ekipama. Trofense je s ovim remijem ostao predzadnji s 8 bodova u 11 susreta dok se Braga također nije uspjela pomaknuti na tablici, ostala je sedma s bodom manje od šestoplasiranog Maritima.