Šibenčankama poraz u produžetku

Ivana Jurica • srijeda, 10.12.2008.

Košarkašice Jolly JBS-a Šibenik doživjele su novi poraz, u pretposljednjem kolu Eurolige, a u posljednjem pred domaćim gledateljima. Na Baldekinu su s 79:72 slavile igračice poljskog Lotosa nakon produžetka. Domaće su košarkašice svoju priliku za pobjedu propustile su u zadnjim minutama posljednje četvrtine …

Obje ekipe u susret ulaze nervozno, pa su početne minute obilježile pogreške s jedne i s druge strane. Na prvi koš čekalo se tako sve do treće minute kad Jolly u vodstvo dovodi Terglav – Tratsiak. Jolliete vode na početku susreta, sve do sedme minute kad Poljakinje po prvi put, nakon trice Leciejewske, dolaze do prednosti (6:7). Domaće košarkašice vrlo brzo vraćaju prednost na svoju stranu, te tricama Amerikanki Jinks i Gardin dolaze do prednosti od 16:13 na isteku prvih deset minuta.

Gošće drugu četvrtinu otvaraju serijom 7:0, pa je domaći trener Bralić prisiljen pozvati time-out. Poljakinje su cijelu drugu četvrtinu bile u vodstvo, najviše su imale u pretposljednjoj minuti prvog poluvremena kad su vodile s pet koševa prednosti (30:25). Tek je Marianna Raguž tricom smanjila na 28:30 na kraju poluvremena.

Šibenčanke odlično ulaze u treću četvrtinu. Rade seriju od 9:0 i dolaze do sedam koševa prednosti (37:30). Raspoložena je u tim trenucima bila Marta Čakić. U 26. minuti Ivanković poentira ispod koša i prednost je najvećih plus devet (43:34). No, Ivana Matović, uz pomoć Alane Beard, drže Poljakinje u igri. U zadnjoj sekundi treće četvrtine Mišura je postigla tricu za vodstvo od 50:46.

Gardin posljednjih deset minuta otvara tricom. Gošće uzvraćaju serijom 7:0, te nakon koša Emilije Podrug u 33. minuti dolaze do izjednačenja (53:53). Izjednačeno i neizvjesno bilo je do kraja četvrtine. Jolliete su gotovo stalno vodile, a jednu minutu prije kraja imale su pet koševa prednosti (68:63), ali nisu uspjele ostvariti pobjedu. Currie je smanjila na 68:65, a igračice Stipe Bralića ne uspjevaju realizirati svoj napad. Kažnjava ih najbolji poljska igračica Ivana Matović koja pogađa tricu za 68:68. Šibenčanke imaju puni napad za pobjedu, ali Jurčević ne pogađa tricu i odlazi se u produžetke.

A on je u potpunosti pripao gošćama. Marchanka tricom donosi prednost Poljakinjama, a pobjedu potvrđuju Snytsina i Matović za konačnih 72:79.

Porazom od Poljakinja Šibenčanke su i teorijski ostale bez šansi za plasman među prva četiri kluba koji nastavljaju natjecanje u Euroligi. U posljednjem kolu očekuje ih gostovanje u Španjolskoj kod Ros Casaresa.