Zimski sportovi

Dobri nastupi Ratkića i Širokog

Antonija Pavlić • petak, 12.12.2008.

FIS Nor-Am kup koji je ovog tjedna mjesto održavanja pronašao u kanadskom Lake Louiseu donio je hrvatskom B reprezentativcu Ivanu Ratkiću odlično deveto mjesto u disciplini spusta, dok je jednom osmi i jednom 19. bio i drugi mladi reprezentativac Tin Široki.

U prvom spustu voženom 8.12. slavio je Jeremy Transue, iza njega je u cilj došao Erik Fisher, a njega je slijedio Kanađanin Brady Leman. Ivan Ratkić u cilj je ušao kao četrnaesti s vremenom 1:55.10, dok je mjesto iza njega osvojio još jedan Hrvat, Tin Široki sa samo stotinkom slabijim vremenom.

Druga "tekma" u Lake Louiseu vožena je 9.12, a Ratkić je u njoj zauzeo odlično 9. mjesto s vremenom 1:28.63. Prva tri mjesta pripala su pak Kanađaninu Jeffreyju Frishu, Amerikancu Chrisu Franku i njegovom sunarodnjaku Travisu Ganongu. Drugi naš predstavnik u istoj utrci, Tin Široki, zauzeo je pak slabo 8. mjesto s vremenom 1:51.18.

Treći spust zakazan za 11.12 donio je trijumf Amerikanca Erika Fishera, a na postolju su još bili i Bryon Friedman te domaći adut Luis-Pierre Helie. Tin Široki smjestio se na osmo mjesto s vremenom 1:26.66, dok je 20 mjesta niže svoju poziciju pronašao Ivan Ratkić (1:28.46).

Pretposljednji je pak, jučerašnji spust ponovno osvojio Erik Fischer, a Luis-Pierre Helie i Bryon Friedman ovog su puta zamijenili mjesta na postolju. Tinu Širokom je pripalo 19. mjesto dok je 23. vrijeme imao 21-godišnji Ivan Ratkić.

Danas na istoj stazi skijaši i skijašice voze superveleslalom, kao posljednju utrku ovotjednog Nor-Am kupa...