Zimski sportovi

Senzacija u Val'dIsereu

Petar Plevnik • subota, 13.12.2008.

Carlo Janka pobjednik je trećeg ovosezonskog veleslaloma voženog u Val'dIsereu. Do prve pobjede u Svjetskom kupu mladi je Švicarac došao slavivši ispred Massimilina Blardonea, dok je treće mjesto senzacionalno osvojio 30. nakon prve vožnje Francuz Gauthier De Tessiere. Ivica Kostelić odvozio je još jedan dobar veleslalom osvojiviši deseto mjesto...

Nastavljaju se iznenađenja u Svjetskom kupu skijaša. Junak dana mladi je Švicarac Carlo Janka, koji je ove sezone u nekoliko navrata već najavio svoje mogućnosti, a potvrda velikog talenta stigla je i današnjom premijernom pobjedom u Svjetskom kupu.

Unatoč pobjedi Janke, priča dana svakako je Gauthier De Tessiere. Naime, Francuz je prvu vožnju završio na 30. mjestu i kad je kao prvi skijaš u drugoj vožnji stazu odvezao u vremenu 1:08.97 malo je tko mislio da će to biti uvjerljivo najbolje vrijeme druge vožnje, u konačnici dovoljno za treće mjesto i rezultat karijere za De Tessierea.

Naime, kako je vrijeme odmicalo uvjeti na stazi bili su sve gori, pa ne čudi što su skijaši lakoćom gubili i više od sekunde prednosti u odnosu na De Tessierea. Francuz je vodstvo držao sve do nastupa Carla Janka, kojem su 2.40 sekunde prednosti ipak bile dovoljno da u cilj uđe s 44 stotinke prednosti.

S obzirom na uvjete koji su vladali na stazi Ivica Kostelić odvozio još jednu vrlu dobru vožnju te u konačnici može biti zadovoljan sa 1.30 sekundom zaostatka za pobjednikom i vrlo dobrim desetim mjestom, što će biti odličan motiv pred sutrašnji slalom, u kojem je Ivica svakako jedan od favorita.