Memphisu četvrta, Ukić blizu treće

Goran Markuš • ponedjeljak, 15.12.2008.

Sjajnom igrom protiv blijedog izdanja Miamija Memphis je po prvi puta nakon sezone 2005./2006. upisao i četvrtu uzastopnu pobjedu. Iako je Ukić odigrao daleko ispod prosjeka iza Toronta je i više nego solidan susret sa padom koncentracije u onim odlučujućim, posljednjim minutama...

Nakon odličnog starta sezone sa tri uzastopne pobjede kvaliteta Torontove igra je pala, a takav niz više nije ponovljen. Iako bi im jučerašnja pobjeda vratila osjećaj dobre forme Raptorsima je nedostajao onaj pravi završetak za nešto više od samo pokušaja sustizanja večeras odličnih Hornetsa.

Iako nakon 15-ak minuta igre domaćini nošeni sjajnim Joseom Calderonom (22 poena, 7 asistencija) i Chrisom Boshom (25 poena, 8 skokova, 6 asistencija) imaju solidnih +8, Hornetsi se bude i zahvaljujući fantastičnom Davidu Westu (29 poena, 9 skokova) te Jamesu Poseyu (20 poena, 10 skokova) rade 4:17 seriju te se na odmor odlazi rezultatom 51:46.

U nastavku Toronto se u samo jednom trenutku opasno približio iskusnim Hornetsima koji su znali držati distancu i bez većih problema osigurati 17. ovosezonsku pobjedu. Naš Roko Leni Ukić 12 minuta na terenu iskoristio je tek za dva skoka i dvije asistencije uz katastrofalan 0/3 šut iz igre. Za kraj valja spomenuti povratak Anthonya Parkera s liste ozlijeđenih, no po prvi puta nakon 176 utakmica za Raptorse na teren nije izašao.

Da se ulaganje u mladost isplati iz susreta u susret dokazuju Grizzliesi koji su kod kuće uspjeli upisati i četvrtu uzastopnu pobjedu i to protiv ni više ni manje nego solidnog Miamija. Tako je zvijezda večeri, O.J. Mayo (28 poena, 5 skokova) samo jedan od trojice rookieja koji su u nekoliko navrata zajedno izašli na teren.

Uz Mayoa Grizzliesi mogu zahvaliti i vrlo raspoloženom Rudyu Gayu koji je upisao solidnih 18 poena. S druge strane, Heat je večeras prilično neočekivano predvodio Michael Beasley (20 poena, 8 skokova) dok je još jedna loša predstava iza Dwaynea Wadea koji je 17 poena zabio uz za njega katastrofalnih 30-ak posto šuta iz igre.

Na krilima solidnog Rogera Masona, koji čak 11 od ukupnih 14 poena zabija u prvoj četvrtini, Spursi na svoj prvi manji odmor odlaze sa ogromnih 20 poena razlike što im omogućava nešto laganiji ritam do kraja susreta.

Šansu su u Thunderu i više nego rado prihvatili i do kraja susreta Kevin Durant (28 poena, 13 skokova) i Jeff Green bili su glavni akteri na terenu, no to nije zaustavilo Tima Duncana (20 poena, 12 skokova), Tonya Parkera (22 poena, 7 asistencija) i društvo da upišu novu, sigurnu šestu uzastopnu pobjedu svojeg kluba.