Vodeni sportovi

Riječani se oprostili pobjedom

Hrvoje Vuković • ponedjeljak, 15.12.2008.

Vaterpolisti Primorja tek su danas zbog Europskog prvenstva u plivanju, koje se održavalo u njihovom gradu proteklih dana, odigrali svoj uzvratni susret osmine finala Kupa LEN. Unatoč pobjediprotiv jakog Posillipa, riječka se momčad oprostila od Europe...

PRIMORJE EB - POSILLIPO 10:9 (2:1, 1:2, 3:4, 4:2)

Rijeka, Bazen Kantrida

Kup LEN, 1/8 finala, uzvratna utakmica, 15.12.

Primorje: Križanec, Glavan 1, Car, Krapić 1, Krizman 1, Frajman, Tiškivski 2, Brala 1, Vrlić 3, Barać 1, Beltrame, Bratić, Jurišić, trener: Roje

Posillipo: Negri, Janović 1, Mattiello, Buonocore 1, Scotti Galletta 1, Bertoli, Gambacorta, Gallo 2, Baraldi 2, Zloković, Saccoia 1, Varga 1, Antonino, trener: Silipo

Suci: Bender (Njemačka), Bohat (Slovačka)

12:6 iz prvog susreta u Napulju ipak je bilo nedostižno protiv talijanskog Posillipa. Gosti su doputovali bez Zlokovića, ali unatoč izostanku crnogorskog centra izborili su minimalni poraz i tako se plasirali u četvrtfinale. Riječani su se pak na dostojan način oprostili od europskih natjecanja, a u prvoj četvrtini došli su i do prednosti od 2:1.

Ipak, Talijani su bili pretvrd orah i ubrzo okreću rezultat u svoju korist, pa se u posljednjih osam minuta ulazi sa 6:7 za Posillipo. Željni pobjede pred svojom publikom, izabranici Zorana Roje izjednačili su na 9:9 sredinom posljednje četvrtine, a 13 sekundi prije kraja Krapić je pogodio i za utješnih 10:9.