Vodeni sportovi

Pro Recco osvojio i Superkup

Hrvoje Vuković • srijeda, 17.12.2008.

Aktualni prvak Europe, talijanski Pro Recco, došao je večeras do još jednog vrijednog trofeja. Talijani su u utakmici vrijednoj europskog Superkupa svladali ruski Sturm koji se prošle godine okitio naslovom Kupa LEN...

Pro Recco - Sturm Čehov 13:8 (4:4, 3:0, 5:2, 1:2)

Europski Superkup, 17.12., bazen Sori, gledatelja: 1000

Pro Recco: Tempesti, Marcz 1, Madaras 1, Mangiante, Kasas 4, Felugo 1, Giorgetti, Angelini 1, Benedek 2, A. Calcaterra 2, Udovičić, Jokić, Bencivenga 1, trener: Porzio

Sturm Čehov: Smirnov, Jatzev 1, Evstignejev 1, Višnjakov, Želtovski 1, Olhovnikov, Čomakidze 1, Stratan 2, Yablonovski, Šapić 2, Garbuzov, Ašaev, Davitašvili, trener: Porobić

Igrač više: Pro Recco 9/14, Sturm 4/9
Suci: Borrell (Špa), Kiszelly (Mađ)

Pro Recco bio je velik favorit uoči same utakmice, a to je i bez većih poteškoća potvrdio u bazenu. Rusi su dostojan otpor pružili samo u prvoj četvrtini koja je završila rezultatom 4:4, no već do poluvremena Pro Recco je otišao na plus tri (7:4), da bi potom u trećoj četvrtini i potpuno razriješio pitanje pobjednika povećavši prednost na 12:6. Izabranici Petra Porobića do kraja su uspjeli samo smanjiti rezultat na konačnih 13:8.