Vodeni sportovi

Mladost drugi finalist

Luka Margan • petak, 19.12.2008.

Iako rezultat ne govori tome u prilog, žapci su se pošteno namučili kako bi ušli u finale Kupa Hrvatske gdje ih čeka dubrovački Jug. Finalni susret na rasporedu je u nedjelju, a stari će znanci ponovno odmjeriti snage....

MLADOST – PRIMORJE EB 14:8 (2:2, 4:3, 4:3, 4:0)

Kup Hrvatske, polufinale, 19.12., bazen u Gružu

MLADOST: Pavić, Burić, Babić 1, Vrdoljak 1, Paškvalin 3, Franković 2, Herceg, Martinić, Karač 2, Muslim 3, Hinić 1, Buljubašić 1, Živković, Lončar. Trener: Bonačić.

PRIMORJE EB: Križanec, Glavan 2, Car, Krapić 1, Pavlović, Grabovac, Tiškivski 1, Brala 1, Vrlić 1, Barać 1, Beltrame, Bratić, Krizman 1. Trener: Roje.

Igrač više: Mladost 6/11, Primorje EB 5/11
Peterci: Mladost 3/3, Primorje EB 2/2
Obrane vratara: Pavić 7, Križanec 10
Suci: Vuletić, Radičević (oba Dubrovnik)

Po drugi put ove sezone Primorje se odlično držalo protiv hrvatskog prvaka. Podsjetimo, prvi susret između polufinalista Kupa Hrvatske zbio se u 4. kolu Jadranske vaterpolo lige, kada su mladostaši na bazenu na Kantridi pobijedili rezultatom 10:6 iako je Primorje bolje otvorilo susret ˙( vodstvo 3:0).

Riječani su se za ovu utakmicu napunili samopouzdanjem pobijedivši Posillipo u osmini finala LEN Kupa. Kratku izjavu prije susreta sa žapcima dao je kapetan riječke momčadi, Samir Barać: "Bez obzira na snagu Mladosti, koja je apsolutni favorit, mi ćemo u utakmicu ući maksimalno spremni i pokušat ćemo ih iznenaditi. Svaka utakmica koja se igra na jednu pobjedu je otvorena, nema popravnog i onaj tko napravi manje grešaka proći će u finale. Ponavljam, respektiramo snagu Mladosti, ali se nećemo olako predati."

Međutim, unatoč porazu Riječani su ostavili dobar dojam. U samom prologu utakmice držali su korak s favoritom na što ukazuje, po njih iznimno povoljan, rezultat prve četvrtine (2:2). Riječki spoj mladosti i iskustva malo je posustao u drugoj i trećoj četvrtini koje su završile jednakim rezultatom (4:3). Vratar Križanec pritom se isticao obranama, koje su držale momke trenera Roje u igri.

Ključnim se pokazao trenutak u kojem Franković, inače dvostruki strijelac, pogađa za 11:8 te odvodi Mladost na tri pogotka razlike. Nakon toga dolazi do kolapsa u redovima Riječana te Zagrepčani potvrđuju pobjedu i prolaz u finale. "Utakmica je bila ravnopravna do sredine zadnje četvrtine. Da smo kod rezultata 10:8 realizirali barem jednu od prigoda s igračem više, ušli bismo u neizvjesnost. Međutim, Mladost je objektivno bolja momčad i čestitam im na pobjedi", rekao je trener Roje.

Među strijelcima najviše su se istaknuli Franković, Muslim, Paškvalin i Karač kod Mladosti, dok je dva pogotka za Primorje postigao Damir Glavan.

Strateg Mladosti, Ozren Bonačić, zadovoljan je prolazom svoje momčadi dalje te je u svom stilu najavio finale Kupa Hrvatske: "Razlika je prevelika s obzirom na događaje u bazenu. Primorje se odlično držalo tri i pol četvrtine, a onda su pali, što smo mi kao iskusna momčad iskoristili. A sad veliko finale..."