Akademija istaknula kandidaturu

Mario Lešković • nedjelja, 21.12.2008.

Od ostaih susreta 1/16 finala valja izdvojiti sigurnu pobjedu Nacionala. Igrači Bijele kuće ni u jednom trenutku nisu bili ravnopravni. Nacional je već u prvih deset minuta osigurao nastavak natjecanja...

Igrači Nacionala brane naslov i čine sve što mogu kako bi to i ponovili. Već nakon 10 minuta s četiri pogotka osigurali su 1/8 finala. Furioznim početkom protivnicima iz Požege nisu pružili niti minimalnu priliku, a nakon 10 minuta mogli su i odmarati ključne igrače za nastavak natjecanja. Robert Grdović ponovno je pokazao da je u velikoj formi i s dva nova pogotka došao je do svojeg devetog pogotka na ovogodišnjem turniru i time istaknuo kandidaturu za najboljeg strijelca. Trenutno više pogodaka od njega ima Kosta Đukić iz ekipe City Kebab iz Petrinje koja je još uvijek u natjecanju.

Susretima 1/16 finala mnoge momčadi su pojačale svoje sastave zvučnim imenima. Ekipa Akademija Marić Powerade puna je igrača koji su svoj kruh zarađivali na zelenim travnjacima. Sastav u kojem se nalaze Marić, Strupar, Šokota, Mujčin, Daniel Šarić, Sopić, Rukavina, Tomas istaknula je svoju kandidaturu za titulu pobjedom protiv Pizzerie Fianone. Pogotke su postigli Šokota, Marić i Daniel Šarić, a to je bilo previše da bi Pizzeria Fianona mogla parirati.

Aquaviva nije dočekala Darija Šimića koji je obećao da će nastupiti ako prođu u 1/8 finala. Protiv Black Woriorsa bili su blizu, ali u lutriji sedmeraca nisu imali dovoljno sreće i završili svoj nastup na ovogodišnjoj Kutiji.

G.P.V. Elkro iz Gospića još je jedna momčad koja želi više od prošlogodišnjeg finala. Iako nisu pretjerano uvjerljivi u svojim nastupima, ipak ostvaruju pobjede. U 1/16 finala bili su bolji od momčadi iz BiH Club Amsterdam koja je pružila jak otpor. Završilo je rezultatom 3:2 što je adekvatan pokazatelj igre na terenu. Prolaz je osigurao Hertl pogotkom u 38. minuti za 3:1 što se pokazalo kao nedostižna prednost. Rezultat je još ublažio Gavrić u 39. minuti.

Ostali susreti 1/16 finala:
MNM Gajnice - FS Diego Dimnjačarstvo Sopot 0:3, Ante Gotovina Rost Šport - MNK Strožanac 0:1, Pizzeria Fianona - Akademija Marić Powerade 2:4, G.P.V Elkro, Gospić - Club Amsterdam, Novi Travnik, BiH 3:2, Nacional - Bijela Kuća, Požega 5:0, Aquaviva - Black Woriors 4:5 (2:2).