Grčka - obećana zemlja

Piše:Zoran Zdelar • ponedjeljak, 22.12.2008.

Nastavljaju se i dalje sjajni nastupi Hrvata u Grčkoj te smo tijekom proteklog vikenda ponovno imali nekoliko naših nogometaša koji su postigli pogodak. Iznimno raspoloženi za igru bili su ovog vikenda i Kranjčar te Modrić, dok Šimić neće htjeti predugo pamtiti dvoboj s Bordeauxom...

Pregled učinka hrvatskih nogometaša u Europi:

Engleska

Niko Kranjčar (Portsmouth) – sudjelovao svih 90 minuta i sjajno je asistirao Crouchu za smanjenje vodstva Boltona, ali je Portsmouth svejedno izgubio.

Vedran Ćorluka (Tottenham) – odigrao cijelu utakmicu protiv Newcastlea, a tijekom utakmice je napravio veliku pogrešku nakon koje su protivnici postignuli pogodak – zakasnio je u pokrivanju Duffa.

Luka Modrić (Tottenham) – i ovog puta odigrao svih 90 minuta, a napokon je stigao i do svog prvog pogotka u engleskom Premiershipu. Ipak, to im nije bilo dovoljno da izbjegnu poraz.

Eduardo da Silva (Arsenal) - zbog ozljede ne konkurira za nastup.

Francuska

Ivan Klasnić (Nantes) – u nepunih odigranih pola sata zatresao je vratnicu i gredu, a nakon toga je zbog ozljede koljena morao napustiti teren.

Jerko Leko (Monaco) – nije igrao zbog suspenzije.

Nikola Pokrivač (Monaco) – nije igrao zbog suspenzije.

Dario Šimić (Monaco) - bivši hrvatski reprezentativac odigrao je svih 90 minuta i ne može biti nimalo zadovoljan svojim nastupom s obzirom da je Monaco vodio 3:0, a onda je u završnici Bordeaux senzacionalno preokrenuo.

Vedran Runje (Lens) – branio tijekom cijele utakmice i nije primio nijedan gol.

Marko Marić (Lille) – nije konkurirao za nastup.

Italija

Dario Knežević (Juventus) - zbog ozljede nije konkurirao za sastav.

Igor Budan (Palermo) - zbog ozljede koljena propustio još jedno kolo.

Ivan Jurić (Genoa) – odigrao cijelu utakmicu na gostovanju kod Chieva kojeg su svladali s 1:0.

Saša Bjelanović (Vicenza) – odigrao cijelu utakmicu u remiju bez golova s Frosinoneom.

Ivan Rajčić (Bari) - nije igrao u pobjedi kod Modene.

Španjolska

Mate Bilić (Sporting Gijon) - asistent za pobjednički pogodak na utakmici Sportinga i Almerije (1:0). Igrao do 87. minute.

Marko Babić (Betis) - nije bio u planovima za utakmicu Betisa i Athletica iz Bilbaa, koju su njegovi suigrači na svom terenu izgubili 1:0.

Nizozemska

Danijel Pranjić (Heerenveen) - proveo na terenu svih 90 minuta u porazu od Sparte 4:1.

Dario Cvitanić (Ajax) - dvostruki strijelac u visokoj pobjedi nad De Graafschapom (6:0). Zamijenjen u 84. minuti.

Belgija

Josip Barišić (Tubeke) – odigrao svih 90 minuta, a poražen je s 2:0.

Leon Benko (Standard Liege) – nije igrao protiv Genta.

Tomislav Mikulić (Standard Liege) – nije bio ni na klupi protiv Genta.

Ivan Bošnjak (Racing Genk) – odigrao posljednjih 20-ak minuta u porazu kod Anderlechta.

Goran Ljubojević (Racing Genk) - nije sudjelovao u utakmici protiv Anderlechta.

Mario Carević (Lokeren) – odigrao 82 minute protiv Mechelena.

Zvonimir Deranja (Moeskroen) – pratio utakmicu s Club Bruggeom s klupe.

Antun Dunković (Mechelen) - ušao u igru u 70. minuti.

Ivan Leko (Club Brugge) – igrao svih 90 minuta u teškom porazu od 5:1.

Dario Smoje (Gent) - nije igrao protiv zbog ozljede.

Grčka

Danijel Cesarec (Asteras Tripolis) – igrao svih 90 minuta u porazu od Panioniosa.

Dario Krešić (Panionios) – čuvao vrata cijelu utakmicu i sačuvao mrežu nedirnutom.

Ivica Majstorović (Panionios) – odigrao je svih 90 minuta i u 50. minuti zabio gol za 2:0.

Mario Galinović (Panathinaikos) – igrao svih 90 minuta, a mreža mu se nije tresla.

Ante Rukavina (Panathinaikos) – ušao u 70. minuti i svojim je golom ponovno potvrdio pobjedu Panathinaikosa.

Mario Budimir (Ergotelis) – odigrao cijelu utakmicu i AEK-u je zabio gol u 76. minuti.

Zdravko Popović (OFI Kreta) – odigrao je 64 minute u dvoboju s Panathinaikosom.

Tomislav Vranjić (Larissa) – nije igrao protiv Levadiakosa.

Zlatko Runje (Panthrakikos) – nije nastupio ni proteklog vikenda.

Turska

Hrvoje Čale (Trabzonspor) – ovog puta odigrao 65 minuta, a u 54. dobio žuti karton.

Anthony Šerić (Bešiktaš) – odigrao 57 minuta u 4:2 porazu kod Galatasaraya.

Vanja Iveša (Eskisehirspor) – branio svih 90 minuta i primio je dva gola, ali i žuti karton.

Luka Vučko (Eskisehirspor) – zbog ozljede ovog puta nije nastupio.

Kruno Lovrek (Eskisehirspor) – odigrao samo posljednjih nekoliko minuta nakon što je u 86. ušao umjesto Youle.

Stjepan Poljak (Eskisehirspor) – ušao u igru u 37. minuti umjesto Ertrugula.