Nacionalu otvoren put prema tituli

Antonija Pavlić • nedjelja, 28.12.2008.

U finalu 38. izdanja malonogometne Kutije šibica snage će odmjeriti CB Keglić Domena Centrum, koji je s 3:0 pobijedio Pollini, te branitelj naslova, Nacional, koji je "razbio" Akademiju Marić Powerade...

Oba su jučerašnja polufinala od početka gotovo se može reći, bila jednosmjerna ulica. I Nacional i Keglić su imali inicijativu, a jedina je razlika bila u tome što su iskusni Nacionalovi malonogometaši svoju nadmoć znali kapitalizirati. Kegliću je to išlo malo teže, ali ipak je i on uspio.

Apsolutni hrvatski malonogometni prvaci Akademiju su Marić Powerade potpuno nadigrali i izluđivali malonogometnim akcijama i potezima. Ekipa Akademije, sastavljena uglavnom od negdašnjih proslavljenih igrača velikog nogometa, nije uspjela iznenaditi i učiniti nešto više od dva postignuta pogotka, s kojima su tek uspjeli ublažiti poraz.

Nacional je poveo u petoj minuti, kada je nakon početnog ispitivanja snaga, poslije pogreške Daniela Šarića pogodio Danijel Novak. Četiri je minute kasnije ipak, legenda Kutije, ali i igrač koji je toliko puta bio blizu, a opet i tako daleko osvajanju ovog prestižnog natjecanja, Branko Strupar, uspio poravnati rezultat. I to je bilo više-manje sve od ekipe Akademije Marić. Korab Morina u 14. je minuti vratio tako Nacionalu vodstvo da bi četiri minute kasnije Robert Grdović postavio dva razlike.

U drugih su dvadeset minuta igrači Nacionala ušli primjetno opuštenije, te je izostalo i ono malo uzbuđenja i malonogometnih poslastica. Nacional je sigurnom igrom održavao vodstvo, a Robert Grdović na trenutke je tek pokazivao znakove "života" te je tako u 36. minuti svojim drugim pogotkom na utakmici, a 13. na turniru, rezultat postavio na 4:1. U posljednjim je sekundama Tomo Šokota uspio pogotkom tek popraviti dojam i ublažiti, mora se reći, zasluženi poraz svoje momčadi.

Drugo polufinale, koliko je "neizvjesno" bilo i prvo, bilo je još sumornije. Ni Keglić Domena Centrum ni Pollini nisu pokazali zašto su u poluzavršnici ovako velikog natjecanja, te se iz prvog dijela njihovog "sraza" mogu izdvojiti tek dvije prilike Miljkovića i Hleba, iz kojih je kao pobjednik izašao - vratar Tomić.

Međutim, Keglić je sve dvojbe i neizvjesnsot otklonio u drugom poluvremenu i to u razmaku od dvije minute. Prvo je Igor Raić velemajstorskim potezom petom svladao do tada "nepropusnog" Tomića, da bi Alan Klakočer minutu kasnije postavio stvari na sigurno mjesto i praktički riješio pitanje pobjednika. Potvrda tomu stigla je tri minute prije kraja susreta, a strijelac posljednjeg pogotka bio je Ivan Galić.

Finale je na rasporedu danas u 18 sati u maloj dvorani Doma sportova.