Najkompliciraniji susret FA kupa

Borna Rupnik • ponedjeljak, 29.12.2008.

Droylsden i Chesterfield rijetko su kada dobili toliko prostora u medijima kao u posljednjih nekoliko tjedana, kada bezuspješno pokušavaju razriješiti pitanje putnika u treće kolo engleskog nogometnog kupa...

Droylsden je momčad iz gradića kraj Manchestera, a nastupa u Conference North, odnosno šestom razredu engleskog nogometa. Chesterfield se natječe dvije razine iznad Droylsdena, u League Two. Ždrijeb ih je spojio u drugom kolu FA kupa, a tko će u nedjelju na noge Ipswichu, još uvijek nije sasvim sigurno.

Prvi susret ove dvije ekipe započet je u Chesterfieldu, ali je prekinut na poluvremenu zbog guste magle. Droylsden je u tom trenutku vodio 1:0. Utakmica u Chesterfieldu morala se odigrati ponovno, a tada je Jack Lester prebacio vratara Droylsdena nakon što su gosti izbacili loptu izvan igrališta kako bi se ukazala pomoć domaćem igraču.

U duhu fair playa nogometaši Chesterfielda uzvratili su uslugu i pustili igrače Droylsdena da neometani postignu izjednačujući pogodak, za konačnih 2:2. Stoga je zakazan i treći susret. Chesterfield je 20 minuta prije kraja vodio 2:0 i činilo se da stvar naposljetku gotova, ali je utakmica ponovno prekinuta. Razlog? Nestanak struje na stadionu.

Četvrti pokušaj zbio se prošli tjedan. Droylsden je slavio rezultatom 2:1, a oba je pogotka za amatersku momčad postigao branič Sean Newton. Međutim, ispostavilo se kako Newton nije imao pravo nastupa, te je Engleski nogometni savez u ponedjeljak donio odluku prema kojoj se Droylsden izbacuje iz natjecanja, a njegovo mjesto zauzima Chesterfield.

No, niti tu nije kraj priči. Droylsden još sutra smije podnijeti žalbu, a iako je teško vjerovati u drastičan preokret, slučaj nije potpuno bezizlazan - s obzirom na sva ranija zbivanja, lako je zaključiti zašto je u Droylsdenu došlo do zabune.