Marin Vuković • petak, 02.01.2009.

Menadžer Stoke Cityja Tony Pulis potvrdio je kako je došlo do pomirbe između Ricarda Fullera i Andyja Griffina, dvojice aktera najzanimljivijeg i ujedno najbesmislenijeg trenutka 20. kola Premiershipa, a vjerojatno i dosadašnjeg tijeka prvenstva.

Rijetko viđen incident obilježio je utakmicu na Upton Parku, gdje je u 20. kolu Premiershipa West Ham svladao Stoke City s 2:1. Iako su gosti u drugo poluvrijeme ušli s vodstvom od 1:0, u nastavku su utakmice pobijedili sami sebe neviđenom glupošću vlastitih igrača.

Naime, već u 54. minuti utakmice Carlton Cole je postigao izjednačujući pogodak za West Ham, nakon vrlo loše obrambene reakcije kapetana Stoke Cityja Andyja Griffina. Greške se događaju i sastavni su dio nogometne igre, no ono što je uslijedilo nitko nije mogao očekivati.

Prije nego je lopta krenula s centra došlo je do verbalnog, a potom i fizičkog sukoba između Griffina i najboljeg strijelca Stoke Cityja Ricarda Fullera. Fuller je svom kapetanu predbacio lošu reakciju neposredno prije pogotka, a niti Griffin nije ostao dužan.

Dvojica igrača krenuli su jedan prema drugome i potom je Fuller otvorenim dlanom udario Griffina, nakon čega su se umiješali njihovi suigrači i razdvojili ih. Nakon konzultacija sa svojim pomoćnikom, glavni sudac Mike Jones pokazao je Fulleru put u svlačionicu, a s deset igrača na travnjaku Stoke City nije izdržao.

Premda su mediji u Engleskoj objavili kako će se Stoke City odreći svog napadača i staviti ga na transfer listu, menadžer Tony Pulis potvrdio je kako do toga sigurno neće doći. Naglasio je kako su izglađene sve nesuglasice i kako je cijela priča sada završena.

"Fuller i Griffin su se ispričali jedan drugome i cijeloj momčadi, klub ih je kaznio i s tim smo završili", rekao je Pulis. "Ricardo ima još dvije i pol godine ugovora sa Stoke Cityjem i ne ide nikud."

"Imali smo vrlo koristan sastanak, svi su rekli što su imali za reći i moram istaknuti da ovaj klub ima sjajnu skupinu mladića, nitko od njih nije loš. Incident nas je sve razočarao i to ne možemo negirati, ali svi ponekad griješe i iz tih pogrešaka treba učiti i nastaviti dalje", dodao je Pulis.

Poraz od West Hama bio je treći uzastopni Stoke Cityja, a već šest utakmica izabranici Tonyja Pulisa ne znaju za pobjedu. Upali su u zonu ispadanja, a povrh svega izgubili i svog najboljeg strijelca. Zbog ovog sukoba i crvenog kartona Ricardo Fuller morat će propustiti sljedeće tri utakmice.