Vinkovčanima i Riječanima po bod

Ivana Jurica, Mihaela Bradovski • utorak, 06.01.2009.

U drugome susretu dana sastali su se nogometaši Cibalije i Rijeke. Momčad s Kantride, koja je na prošlom izdanju Dvoranskog prvenstva ostala itekako dužna, i ove godine nije uspijela startati pobjedom. Dva je puta Riječane u vodstvo dovodio Križman, no Vinkovičani su na kraju zasluženo "uzeli bod"...

Nakon početnog ispitivanja snaga prvi su zaprijetili Riječani, ali vinkovački vratar Burcsa bio je siguran. Cibalia prijeti preko Milardovića u četvrtoj minuti, ali i riječki vratar Radman je siguran, istrčavanjem spašava svoja vrata. I minutu kasnije ponovno prijeti Milardović, ali s istim učinkom.

Nekoliko minuta dominacije Vinkovčani nisu uspjeli materijalizirati. Prijetio je i Pavličić u šestoj minuti, ali mreža se nije zatresla. Zatresla se zato minutu kasnije na suprotnoj strani. Sandi Križman s ruba kaznenog prostora matirao je Burscu za riječko slavlje. U osmoj minuti Rijeka je imala priliku za povećanje vodstva, ali Bodrušić nije bio precizan.

Deseta minuta donijela je novu priliku Vinkovčanima, ali udarac Tomislava Čuljka obranio je Radman. Do kraja prvog poluvremena zabilježili smo još i udarac Ahmada Sharbinija, ali je pucao ravno u vinkovačkog vratara.

Iznimno sadržajno nastavilo se i u drugom poluvremenu. Kao i na kraju prvog poluvremena ponovno je zaprijetio stariji brat Sharbini, ali otišlo je preko gola. Prvu priliku u nastavku Cibalia ima nakon gužve u kaznenom prostoru, ali Radman kupi loptu i riješava neugodnu situaciju za njegovu momčad.

U 16. minuti Burcsa brani udarac Anasa Sharbinija. Cibalia nakon toga počinje igrati opasnije po riječki gol. Husić puca, ali lopta ostaje u bloku Rijekinih obrambenih igrača. Nakon nekoliko nerealiziranih odličnih prilika Cibalije do izjednačenja dolazi u 21. minuti. Pavličić je pucao nakon slobodnog udarca, a loptu je u mrežu pospremio Edin Husić.

Vrlo uzbudljivo bilo je do samog kraja. Publika je bodrila Cibaliju, ali do prednosti Rijeku je još jednom doveo Sandi Križman udarcem iskosa s desne strane. U posljednjoj minuti susreta Luka Kujundžija pucao je iskosa s lijeve strane, Radman je taj udarac obranio , ali je kapetan Pavličić loptu pospremio u mrežu za konačnih 2:2.

Dvoransko prvenstvo 1. HNL, 1. kolo: Cibalia - Rijeka 2:2