Drugi remi Rijeke

Ivana Jurica, Mihaela Bradovski • utorak, 06.01.2009.

Nogometaši Šibenika i Rijeke u trećem su susretu drugoga kola "stali na kočnicu" i, za razliku od prethodnih susreta, više pažnje posvetili obrambenim zadacima. Susret koji je od samoga početka "mirisao na nulu" tako je i završio, podjelom bodova uz tek dva pogotka...

Prvu priliku stvorili su Riječani. Fausto Budicin imao je dobru namjeru, ali lopta je otišla pored gola, isto kao i pokušaj Zeca na drugoj strani. U četvrtoj minuti lijepa akcija Ahmada Sharbinija i Darija Dabca: stariji Sharbini uposlio je suigrača na desnoj strani, ali on nije uspio pogoditi suprotnu stranu Blaževićeva gola.

U utakmici bez puno prilika na sljedeću smo čekali do osme minute. Dabac je dodao Kreilachu, ali njegov je udarac Blažević obranio. Nakon toga uslijedilo je nešto zanimljivije razdoblje. Zaprijetio je Ademi za Šibenčane, no, i riječki vratar Radman bio je na visini zadatka.

Na drugoj strani pokušao je Ahmad Sharbini, ali Blažević, uz pomoć svoje obrane spašava svoj gol. U istoj minuti solo akciju izveo je Ermin Zec, ali ni ovog puta nije bilo pogotka, Radman je opet obranio. U 11. minuti ponovno je šibenski vratar istrčavanjem spasio svoj gol ispred Bodrušića, kao i u posljednjim sekundama nakon udarca Štroka.

Prilikom je drugo poluvrijeme otvorio Šibenik. No, snažan udarac Dražena Govića nije bio precizan. Opasno je bilo na drugoj strani, no, Alispahić je u posljednji trenutak skinuo loptu s noge Ahmada Sharbinija. I u idućoj minuti Ahmad je bio u dobroj prilici, ali ni ovog puta nije bilo promjene na semaforu. U 15. minuti Radmanu prijeti Ante Bulat, a riječki vratar bez problema to rješava.

U 18. minuti mreža se konačno zatresla i to ona šibenska. Kreilach je dugo bio s loptom, vratio je Dariju Bodrušiću koji vrlo precizno pogađa suprotan kut Blaževićeva gola. Do kraja utakmice Šibenik je ipak uspio izjednačiti: na asistenciju Milanovića u strijelce se upisao Gović za konačnih 1:1.

U ovoj uzbuđenja siromašnoj utakmici pogoci su bili ujedno i jedine zrele prilike.

Dvoransko prvenstvo 1. HNL, 1. kolo: Rijeka - Šibenik 1:1