Pobjeda Sesvećana na kraju dana

Mihaela Bradovski • utorak, 06.01.2009.

Posljednji susret dana, a prvi trećega kola četvrtog izdanja DPH-a, odigrali su sastavi iz Vinkovaca i Sesveta. Pred već gotovo potpuno tribinama tri je boda osvojila momčad bivšeg izbornika hrvatske reprezentacije, čime su se Sesvećani probili na treće mjesto prve kvalifikacijske skupine...

Susret ove dvije momčadi otvorio je dvijema prilikama, u drugoj i trećoj minuti, vinkovački napadač Željko Malčić. Na nesreću njega i njegove momčadi i ovoga se puta potvrdilo pravilo po kojem onaj tko ne zabije najčešće primi.

Za to se u dresu Sesvećana pobrinuo talentirani Antun Palić, koji je postigao vrlo efektan pogodak. Pucao je iz prve i oštrim poluvolejem iz okreta poentirao za vodstvo svoje momčadi. Samo minutu kasnije na semaforu je pisalo 0:2, u strijelce su upisao Zubak koji je pogodak postigao nakon što se bez većih problema "prošetao" od centra kroz obranu Croatije.

Pogodak Grgića u sedmoj minuti nije donio puno momčadi iz Vinkovaca, već u idućoj akciji klub Zlatka Kranjčara poveo je s 3:1. Pogodak je postigao Saša Mus, Vinkovčani su prilično jeftino primili pogodak.

Za novo smanjenje rezultata pobrinuo se Kujundžija, nogometaš Cibalije sam je sudjelovao u akciji za peti pogodak na susretu. Ono što je uspjelo njemu u posljednjim trenucima susreta nije pošlo za nogom i njegovom suigraču Mešiću. Njegov je udarac zaustavila greda.

Želeći svim silama izbjeći poraz igrači Cibalije zaigrali su potpuno otvoreno, umjesto vratara u igru je ušao Malčić, no upornim Vinkovčanima niti to nije pomoglo, prvi su dan natjecanja završili s tek jednim upisanim bodom.

Dvoransko prvenstvo 1. HNL, 1. kolo: Cibalia - Croatia Sesvete 2:3