"Pobrojao sam sve zvijezde"

Maja Giljanović • srijeda, 07.01.2009.

Hrvatski reprezentativac Jerko Leko pomiješanih će emocija pamtiti prijateljsku utakmicu njegovog Monaca protiv Juventusa...

Monegažani su u Messini pred 18.000 gledatelja slavili boljim izvođenjem jedanaesteraca, a nakon što je 90 minuta okončalo rezultatom 1:1. Monaco je u vodstvo doveo upravo Jerko Leko s 11 metara (silovito pod prečku nakon saplitanja Adua) u 37. minuti prije nego je u prvoj minuti sudačke nadoknade izjednačio Iaquinta.

Dario Knežević nije konkurirao za sastav Talijana baš kao ni Dario Šimić na drugoj strani, ali Brazilac je prvi put isprobao naše Leku i Nikolu Pokrivača na pozicijama zadnjih veznih.

Pokrivač je na terenu San Filippa proveo svih 90 minuta, a Leku je u 74. zamijenio Dufau nakon što je 29-godišnjaka minutu ranije Legrottaglie zamalo nokautirao.

Talijanski ga je reprezentativac, naime, laktom "raspalio" ravno u glavu: "Bol je bila takva da sam u sekundi pobrojao sve zvijezde. Glava mi puca i bojim se da se radi o lomu jagodice", izjavio je Leko.

O jučerašnjim napisima koje je plasirao L'Equipe, a po kojima ga se Kneževi žele riješiti tijekom siječnja kaže: "Imam ugovor do 2010. i slični me napisi nimalo ne uzbuđuju. Dođe li kakva kvalitetna ponuda koja bi zadovoljila i mene i Monaco, o tom potom. U međuvremenu su moje misli usredotočene isključivo na Monaco".

Utakmicu na Siciliji u prvom je redu inače obilježio povratak Juveovog Gianluigi Buffona koji je nakon tri mjeseca iznova stao među vratnice Torineza.

Branio je prvo poluvrijeme (u drugom je Ranieri pružio šansu i Manningeru i Chimentiju), a hoće li ovog vikenda protiv Siene istrčati i u Serie A: "Vidjet ćemo. Što se mene tiče osjećam se spremnim, ali na treneru je da odluči što je najbolje za momčad".