Sjajna utakmica Osijeka i Varteksa

Zoran Zdelar • petak, 09.01.2009.

Nogometaši Osijeka i Varteksa odigrali su fantastičnu utakmicu s brojnim preokretima i izjednačenjima, pa je na kraju i završilo podjelom bodova...

Za razliku od prve utakmice u kojoj se igralo prilično rezervirano, što ni ne čudi s obzirom da je bio velik ulog i kad je u pitanju Dinamo, i kad je u pitanju Zagreb. No, gledatelji su zato došlo na svoje idućom utakmicom u kojoj su snage odmjerili Osijek i Varteks, a oni se nisu štedjeli, niti su kalkulirali.

Od samog početka obje su momčadi krenule s napadima, pa se tako mreža mogla gotovo u svakoj minuti zatresti na bilo kojoj strani. Prvi pogodak na utakmici postignuli su ipak Slavonci zahvaljujući Miličeviću koji se našao sam pred vratarom Drevenom te ga svladava bez većih problema u šestoj minuti.

Varteks je ekspresno stigao do izjednačenja zahvaljujući pogotku Šimeka. Osijek se vraća u vodstvo već u osmoj minuti kad je pucao Hrnčević, a lopta se malo odbija od Šimeka, što je bilo dovoljno da prevari vratara.

U desetoj minuti se zatresla vratnica Varteksova gola, ali odmah minutu nakon toga trese se mreža na drugoj strani. Ovog puta je izjednačenje za Varteks donio pogodak Punčeca.

Sjajna igra nastavlja se i u drugom dijelu. Varteks je uspio stići u vodstvo u 14. minuti zahvaljujući Martanu, no nakon toga rezultat preokreće također i Osijek koji u jednoj minutu s golovima Hrnčevića i Miličevića dolazi do 4:3.

No, nije tim rezultatom utakmica i završila s obzirom da je Varteks još jednom stigao do izjednačenja. Nakon iznimno dobre akcije pred osječkim golmanom našao s Hojski koji uspijeva zatresti mrežu.

Na velikom oduševljenje gledatelja do kraja utakmice pala su još čak četiri gola, tako da je utakmica završila rezultatom 6:6! Posljednja dva Varteksova gola je zabio Hojski, a bod Osijeku je donio s dva gola Barišić. No, s obzirom da i Osijek i Varteks sada imaju ukupno tek jedan bod, gotovo su u potpunosti ispali iz utrke za prolaz dalje. Ipak, mala nada tinja i dalje.

DPH, 3. kolo: Osijek - Varteks 6:6