Dubois u posljednji trenutak

Branimir Korać • petak, 09.01.2009.

Vrlo neizvjestan dvoboj između Intera i Varteksa završio je remijem 3:3. Varteks je gubio s 2:0, na krilima Frljužeca napravio preokret pa onda u posljednjim sekundama primio pogodak...

Za razliku od Zadra i Zagreba, Inter i Varteks ušli s u utakmicu ne s ciljem osiguravanja prolaza, već sa željom ostanka u igri za prolaz. Varteksu je igrala samo pobjeda dok je Inter tražio barem remi svjestan kako ga poraz dovodi u vrlo tešku situaciju.

Inter je bolje ušao u utakmicu, a posebno opasan bio je Davor Kukec. Upravo taj igrač doveo je Zaprešićane u vodstvo i to u petoj minuti kada nakon krasne akcije posprema loptu iz blizine u mrežu Drevena.

Inter nastavlja s boljom igrom nakon pogotka, niže prilike, ali i promašuje. No u posljednjim trenucima prvog poluvremena ipak dolaze do drugog pogotka i to preko Batarela koji im donosi ugodnu prednost prije odlaska na odmor.

Početak drugog poluvremena vraća neizvjesnost u utakmicu. Varaždinci koriste pogrešku obrane Intera i preko Hojskog smanjuju na 2:1. Zaprešićani su se usredotočili na opreznu igru pokušavajući sačuvati mrežu i to im se osvetlo u 20. minuti kada Frljužec natrčava na loptu odbijenu od mantinele i posprema ju u mrežu za 2:2.

U 22. minuti Varteks je opasno prijetio, ali <>Delač spašava vrata ntera u posljednji trenutak, ali u narednoj minuti Frljužec izvana precizno gađa i Varteks preuzima vodstvo.

Ipak u posljednjim sekundama susreta Inter preko Duboisa poravnava na 3:3.

Obje momčadi mogu žaliti za pobjedom. Inter je imao 2:0 i mogućnost jednom nogom zakoračiti u drugi krug dok je Varteks u posljednjim sekundama primio pogodak koji ga praktički izbacuje iz igre za drugi krug.