Dinamo ostaje u igri

Branimir Korać • petak, 09.01.2009.

Dinamo je u posljednjem susretu četvrtog kola svladao Osijek s 4:2 i na taj način ostao u igri za prola. Modri su kaznili pogreške Osječana i golovima Vrdoljaka i Lovrena stigli do pobjede...

Slijedila je utakmica biti ili ne biti za Dinamo. Dinamu je igrala praktički samo pobjeda protiv Osijeka obzirom da mu je Inter bježao dva boda uoči ovog susreta. Osječani su pak imali tek simbolične šanse za prolaz i očekivala se velika ofenziva Vlakove momčadi.

Kako se očekivalo, tako se i dogodilo. Već u drugoj minuti Tomić je pronašao Lovrena koji iskosa prizemnim udarcem zabija za 1:0.

Nakon postignutog pogotka Dinamo se povukao, ali iz kontranapada je opasno prijetio. Tako u četvrtoj minuti Vrdoljak prima loptu s braničem na leđima, okreće ga u stilu rukometnog pivota i pogađa kut za 2:0. Uslijedilo je mirno razdoblje sve do osme minute kada dobro puca Hrgović, ali Vargić brani njegov udarac.

Praktički prvi pokušaj Osječani su imali u desetoj minuti kada Prijićev udarac kojem je prethodila pogreška Mandžukića brani Butina. U 11. minuti Tomić je lijepo promiješao Osijekovu obranu, no Vargić je ponovno spretan. U posljednjim sekundama prvog poluvremena Vrdoljak je još jednom pokušao, no nije bio precizan.

U drugom poluvremenu nismo ništa vidjeli sve do 18. minute. Tada Osijek slaže kontranapad nakon izgubljene lopte Slepičke, a Miličević krasnim udarcem gađa gornji kut Butininog gola za 2:1.

Svega minutu Osječani su uživali u minus jedan, uslijedio je prodor Lovrena i lagano gurnuta lopta ispod ruke Vargića za 3:1.

Golijada u završnici se nastavlja, u narednoj minuti ponovno je Miličević spretan i nakon asistencije mantinele ponovno šalje Butinu u mrežu po loptu.

U posljednjoj minuti Osječani vade vratara i šalju igrača više u polje što Dinamo koristi, Mandžukić vuče kontru, daje Vrdoljaku koji pogađa praznu mrežu za 4:2.

Dinamo ovom pobjedom dolazi u poziciju da u posljednjem kolu protiv Varteksa odlučuje sam o svojoj sudbini.