Pjesnicima pripao dvoboj s Rijekom

Ivana Jurica, Mihaela Bradovski • subota, 10.01.2009.

Ubrzo nakon što su doživjeli poraz od Hajduka, nogometaši Zagreba morali su po drugi puta danas izaći na teren. Na suprotnoj je strani ovoga puta stajala momčad s Kantride, koja se u ovom susretu pokazala jako "žilavom", no Zagreb je na kraju slavio sa tri pogotka razlike...

Zagreb odlično otvara susret s Rijekom. Već u prvoj minuti kapetan Pjesnika Marin Oršulić svoju je momčad doveo u vodstvo. Rijeka uzvraća preko Štroka koji puca prema Bašiću, udarac blokira Mujdža, ali i za malo pogađa vlastitu mrežu. U četvrtoj minuti ponovno prijeti Zagreb: pokušava Kartelo, ali nije precizan.

Samo minuti kasnije Zagreb je ipak stigao do novog pogotka. Jugović je opalio gotovo s centra, a lopta je odsjela u donjem desnom kutu Radmanova gola. Vrlo brzo Rijeka smanjuje. Ahmad Sharbini pogotkom iz kontre kaznio je neuspješnu akciju Pavlovićeve momčadi. U osmoj minuti Riječani dolaze do izjednačenja: Križman je kaznio neopreznost obrambenih igrača i pogodio za 2:2.

Na tribinama pravi rat. Torcida, Bad Blue Boysi, Tornado, Funcuti. Sve se ori od pjesme, ali i međusobnih uvreda. Na terenu, pak, Zagreb ponovno dolazi do prednosti. Svojim drugim pogotkom Oršulić ponovno donosi prednost na stranu svoje momčadi. Rijeka je u posljednjoj sekundi prvog poluvremena imala slobodan udarac, u napad je došao i vratar Radman, ali nije bilo opasnosti za Bašićev gol.

Već u prvim sekundama Rijeka je opasno zaprijetila. Alen Pamić asistirao je na drugu stativu za Ahmada Sharbinija, ali Brašnić dva puta vršcima prstiju spašava svoj gol. U 15. Minuti Sesar izlazi pred Radmana, ali ga ne uspijeva prebaciti i zatresti mrežu. Ipak, Zagreb u 17. Dolazi do dva gola prednosti: za 4:2 pogađa Krstanović. Nije dugo trajao taj rezultat, vrlo brzo na 4:3 smanjio jer Fernandez.

U 18. Minuti snažno pokušava Ivanković, ali Radman je siguran. A pljesak cijele dvorane zaradila su i dvojica Bijelih anđela na tribinama. Tri minute prije kraja susreta Kartelo postiže gol za vodstvo od 5:3. U toj istoj minuti velika prilika za Rijeku: stariji Sharbini iščeprkao je jednu loptu, dodao je Alenu Pamiću koji puca, ali pogađa Mujdžu na gol crti.

U pretposljednjoj minuti riječki vratar Radman glavom pokušava očistiti ispred svog kaznenog prostora, ali na pravom mjestu našao se Ivan Sesar koji iskosa pogađa za 6:3. 15-ak sekundi prije kraja susreta Grgić je pripremio priliku za Parlova, ali on nije bio precizan. No, i bez obzira na to visoka pobjeda posve zasluženo pripala je Pavlovićevim igračima.

Dvoransko prvenstvo 1. HNL, finalni turnir: Rijeka - Zagreb 3:6