Napokon raspucani Dinamo

Ivana Jurica, Mihaela Bradovski • subota, 10.01.2009.

Za razliku od prethodnog susreta, nogometaši Dinama i Rijeke krenuli su s revijom pogodaka već u samom startu, tako da su gledatelji u dvorani već u prvome dijelu imali prilike vidjeti čak devet pogodaka. Raspoloženiji i efikasniji su bili nogometaši iz Zagreb...

Nije prošlo niti 20-ak sekundi a zagrebački Modri već su se našli u prednosti. Mandžukić je skroz iskosa s desne strane matirao ne baš dobro postavljenog Radmana. Ali kratko je trajalo slavlje Dinama: već u idućoj akciji Rijeka je preko Ahmada Sharbinija došla do izjednačenja.

U trećoj minuti za Dinamo prijete i Hrgović i Tomić, ali Radman se ne da prevariti. Dvije minute kasnije dobra akcija Sharbinija i Križmana, ali potonji se u posljednji trenutak ne snalazi pred Kelavom. Ali zato se odlično snalazi stariji Sharbini u šestoj minuti: prevario je svog čuvara i Kelavu, a zatim i zatresao mrežu. No, vrlo brzo Dinamo se vraća u egal golom Sammira. Rijeka odgovara ekspresno, Križman je ovaj put precizan za novo vodstvo svoje momčadi.

Križman je ponovno glavni protagonist riječkog napada. Solo prodor i udarac, ali ovog puta nema gola. Ima ga zato na drugoj strani, Dejan Lovren Dinamo ponovno vraća u igru za prolazak u polufinale. Sandi Križman dvije minute prije kraja poluvremena ponovno vraća svojoj momčadi nadu u polufinale, a nekoliko sekundi kasnije poništava je Mirko Hrgović. Nakon početnog vodstva od 1:0 prednost Dinamu donosi Ivica Vrdoljak u posljednjoj minuti prvog poluvremena.

Dinamo prvi prijeti u nastavku. Mandžukić puca za malo pored gola, lopta se od mantinele odbija u polje. Minutu kasnije Hrgović lobuje vratara Radmana, ali Riječani čiste s gol crte. Peta minuta nastavka Rijeci donosi veliku priliku: Dabac dodaje Križmanu, ali on iskosa ne uspijeva pogoditi mrežu Kelave.

U sedmoj minuti nastavka za Dinamo prijeti Slepička, ali Radman intervencijom spašava svoj gol, kao i u idućoj akciji nakon udarca Ante Tomića. Tomić se ipak upisuje u listu strijelaca tek nekoliko sekundi kasnije za 6:4. Do kraja utakmice Dinamo je još jednom povećao prednost – u strijelce se upisao i Tomo Šokota.

Križman svojim trećim pogotkom na smanjuje na 7:5, a na drugoj strani Šokota promašuje čisti zicer, ispravnije kazano Radman mu brani udarac. Konačan rezultat od 8:5 u posljednjim trenucima susreta postavlja mladi Josip Pivarić.

Dvoransko prvenstvo 1. HNL, finalni turnir: Dinamo - Rijeka 8:5