Minnesoti peta uzastopna pobjeda

Goran Markuš • nedjelja, 11.01.2009.

Niti izbacivanje trenera iz dvorane kao niti neigranje zvijezde kluba u samoj završnici nije uspjelo spriječiti Minnesotu koja je svladavši Buckse upisala i petu uzastopnu pobjedu. Uz Timberwolvese pravo iznenađenje pripremili su nam i košarkaši Thundera koji su u produžetku uspjeli upisati i svoju drugu ovosezonsku gostujuću pobjedu...

Svoju sjajnu večer već na samom otvaranju susreta najavili su Richard Jefferson (29 poena) i Michael Redd (32 poena), a sve je kulminiralo prednošću od devet poena nakon što im se u samoj završnici četvrtine pridružio i Andrew Bogut (14 poena, 7 skokova).

Međutim, Timberwolvesima najveći udarac zadaje sudac Sean Corbin koji njihovog trenera, Kevina McHalea, uslijed dvije brze tehničke kazne već nakon prve četvrtine šalje u svlačionicu.

Međutim, Timberwolvesi ne padaju već upravo suprotno, nakon vrlo izjednačene druge četvrtine u trećoj na leđima fantastičnog Ala Jeffersona (20 poena, 7 skokova), Ryana Gomesa (16 poena) i Rodneyja Carneyja (22 poena) preuzimaju inicijativu i 10:0 serijom zaostatak od čak 13 poena smanjuju na vrlo prihvatljivih pet.

Sjajnim otvaranjem posljednje četvrtine domaćini su osigurali vrlo tijesnu završnicu, a niti isključenje Jeffersona, njihovog najboljeg igrača samo 90 sekundi prije kraja nije ih spriječilo da upišu tek 11. ovosezonsku, no petu uzastopnu pobjedu. Valja napomenuti kako je zabivši deset od večeras ukupnih 11 poena upravo u završnoj četvrtini zvijezdom večeri potpuno zasluženo prozvan Randy Foye.

Utah Jazz - Detroit Pistons

Nemalo iznenađenje priredili su nam i košarkaši Thundera koji su na gostovanju kod Bullsa uspjeli upisati i treću pobjedu u posljednjih deset susreta. Kevin Durant (28 poena, 12 skokova), Nick Collision (21 poen, 9 skokova) i društvo već su na samom otvaranju susreta preuzeli inicijativu i sve do završnice čuvali minimalno vodstvo.

Iako su imali čak dvije vrlo izvjesne šanse za pobjedu već nakon 48 minuta igre Thunder je morao odigrati i pet dodatnih minuta kako bi upisao tek drugu ovosezonsku gostujuću pobjedu. Čak niti sjajan dvojac Ben Gordon (22 poena) - Drew Gooden (20 poena, 12 skokova) nije ih uspio zaustaviti u velikom završnom naletu tijekom kojeg su gosti napravili veliku 4:15 seriju i tako osigurali šestu ovosezonsku pobjedu.

Na leđima sjajnog dvojca Corey Maggette (25 poena, 5 skokova) - Kelenna Azubuike (21 poen) Golden State je osigurao solidnih +9 nakon uvodnih 12 minuta igre, no tada se budi LaMarcus Aldridge (26 poena, 7 skokova, 5 asistencija) koji predvodi Portland do 22. ovosezonske pobjede. U sjajnoj završnici sudjelovao je i Brandon Roy koji se sa 19 poena, šest skokova i pet asistencija na najbolji mogući način, nakon četiri propuštena susreta, vratio na teren.

Bez čak dvije zvijezde kluba, Tracyja McGradyja i Rona Artesta, Houston je upisao i treću uzastopnu pobjedu svladavši New York kojemu je ovo ujedno i osmi poraz u posljednjih deset susreta. Nakon nedavne velike pobjede protiv Celticsa Houston ponovno može biti zahvalan sjajnoj timskoj igri, a čak pet igrača sa dvoznamenkastim brojkama to potvrđuje. Vrijedi izdvojiti tek Luisa Scolu koji je uz 18 poena upisao i velikih 11 skokova.