Tri produžetka u Oaklandu, pali i Lakersi

Goran Markuš • četvrtak, 15.01.2009.

Uz pomalo neočekivan poraz Toronta od gostiju iz Chicaga u susretu koji niti našem Ukiću neće ostati u dobrom sjećanju valja izdvojiti i pobjedu Spursa u samoj završnici utakmice protiv sjajnog Bryanta i ostatka društva iz Los Angelesa. Posebno se ističu i čak tri odigrana produžetka u Oaklandu nakon kojih su gosti iz Sacramenta ipak slavili...

Ne viđamo tako često čak tri produžetka u samom jednom susretu, no upravo se to dogodilo u sinoćnjem ogledu Sacramenta i ozljedama izmučenog Golden Statea. Crnu seriju od čak 12 uzastopnih gostujućih poraza Sacramento je odlučio prekinuti i susret otvaraju sa velikih +11 koji se ipak, tijekom susreta polako rastapaju te Kevin Martin (23 poena) u posljednjih 20 sekundi mora spašavati situaciju.

Niti 4:0 serija odličnog Jamala Crawforda (35 poena) u nastavku ne demoralizira goste koji se brzo snalaze i ovog puta tjeraju Golden State da se izvlači u posljednjim sekundama osiguravši i drugi produžetak koji domaćini ponovno sjajno otvaraju, no kad stajeAnthony Morrow (15 poena) staje i momčad te tricom samo pet sekundi prije kraja Martin osigurava i treći produžetak.

Benu Milleru (30 poena, 22 skoka) i ostatku društva iz Sacramenta sad je već zaista bilo dosta i na leđima Martina i odličnog Johna Salmonsa Kingsi 4:0 serijom susret ipak, naravno u svoju korist, privode kraju.

Sama završnica susreta Golden State Warriors - Sacramento Kings

Na leđima povratnika u prvu petorku, Luolua Denga (16 poena, 14 skokova) i večeras vrlo raspoloženog Andresa Nocionija (16 poena) gosti odlično otvaraju susret i nakon uvodnih 12 minuta imaju solidnih devet poena prednosti. Međutim, dvojac Andrea Bargnani (31 poen, 10 skokova) - Chris Bosh (25 poena, 5 skokova) već u drugoj četvrtini vraća vodstvo domaćinima, vodstvo koje uoči posljednjih 12 minuta narasta na solidna tri poena.

Iako je prepuna dvorana uslijed sve bolje igre svoje momčadi već počela slaviti sjajni Derrick Rose zabija čak 17 od svojih 25 poena upravo u samoj završnici čime ujedno nanosi i treći uzastopni poraz Raptorsima. Naš Roko Leni Ukić odigrao je prosječne 23 minute upisavši samo četiri poena (2/6 za dva, 0/1 za tri) uz skok, dvije asistencije i dvije ukradene lopte.

Preciznim skok šutom nakon kojeg je uslijedilo i pogođeno slobodno bacanje Rogera Masona (18 poena) Spursi su uspjeli svladati Lakersa čime su svima obznanili da ih se nikako ne smije zaboraviti. Kao i obično Tim Duncan (20 poena, 10 skokova) i Tony Parker (20 poena) odigrali su sjajnu utakmicu, no ovog im se puta napokon pridružio i fantastičan Emanuel Ginobili zabivši 27 poena. Sa 29 poena, sedam skokova i deset asistencija Lakerse je uvjerljivo predvodio očekivano odličan Kobe Bryant.

Thunderova akvizicija Nenada Krstića (14 poena, 11 skokova) iz utakmice u utakmicu sve se više isplati što potvrđuje i pomalo neočekivano laka večerašnja pobjeda nad gostima iz Utahe. Osim mirnoće koju su dobili pod košem značajno je potpomogla i činjenica da su čak dvojica igrača Oklahome, uz konstantno odličnog Kevina Duranta (21 poen, 9 skokova), upisala više od 20 poena protiv čega pomalo usamljen Deron Williams (25 poena, 6 asistencija) jednostavno nije mogao.

Odličan šut za tri osigurao je Philadelphiji još jednu, petu uzastopnu i neočekivano laku pobjedu nad sjajnim Portlandom kojeg niti 27 poena, pet skokova i šest asistencija Brandona Roya kao ni 15 poena i devet skokova LaMarcusa Aldridgea nije uspjelo spasiti. Naime, ova dvojica jedina su kod gostiju prošla granicu od osam poena dok je kod 76ersa uz fantastičnog Andrea Iguodalu (29 poena, 6 asistencija) to uspjelo i još četvorici igrača što je rezultiralo velikom +21 pobjedom domaćina.

Na putu ka' cilju od 50 pobjeda uoči doigravanja Atlanti su se ovog puta našli košarkaši Clippersa koji već duže vrijeme ne prikazuju nikakve znakove svojeg košarkaškog života. Niti 25 poena Ala Thorntona kao ni double-double Marcusa Cambyja (12 poena, 18 skokova) ni sinoć ih nije spasio od sad već vrlo neugodnog 12. uzastopnog poraza. S druge strane za svoju novu pobjedu Hawksi ponovno mogu zahvaliti odličnom dvojcu, Josh Smith (26 poena, 8 skokova) - Joe Johnson (21 poen, 7 asistencija).