SP 2009, Natjecanje po skupinama, Skupina B, 2. kolo, 18.01.2009, 16:30 h, Split, Spaladium Arena, gledatelja: 1.000
Suci: Nilson Aires Menez i Aparecdio Pinto (oba Brazil)
Kuba
Kuba
20:45(10:24) Španjolska
Španjolska

Hombrados prestrašio Kubance

Bernard Jurišić • nedjelja, 18.01.2009.

Efikasno i rastrčano Španjolci su zaključili i drugi susret "zagrijavanja" na Svjetskom prvenstvu. Protiv Kube su ispunili očekivanja, pojačali gol-razliku i pripremili se za teže ispite koji slijede...

UKUPNO45126/74

Nakon 30 razlike protiv Kuvajta jučer, španjolski rukometaši bili su jednako uvjerljivi i u današnjem ogledu protiv Kube. Ukupno su u prva dva dana ukrcali 92 pogotka, što dosta govori o njima, a još više o njihovim protivnicima.

U prvom dijelu čak triput su Španjolci nizali serije od 6:0, pa konačna 24 pogotka u prvih 30 minuta nisu nikakvo iznenađenje. Tijekom bombardiranja kubanske mreže u prvom dijelu, Španjolci su promašili svega pet šuteva.

Vezane vijesti

Drugo poluvrijeme ponudilo je najbolje kubansko izdanje dosad, ali to je bilo dovoljno tek za izbjegavanje najtežeg poraza u ovoj skupini. Mogli su Kubanci proći i bolje da se njihovi napadači nisu prestrašili španjolskog vratara Hombradosa i čak četiri "zicera" poslali pored gola dok je ovaj bio na vratima.

Na tribine je stiglo i brojčano pojačanje kubanskih navijača iz Ljubuškoga, pa su se Kubanci u rano nedjeljno poslijepodne u Splitu osjećali skoro kao kod kuće. Nedostajale su samo kubanske cigare, no srećom je u dvorani zabranjeno pušenje.