SP 2009, Natjecanje po skupinama, Skupina B, 2. kolo, 18.01.2009, 18:30 h, Split, Spaladium Arena, gledatelja: 5.000
Suci: Din i Laurentiu (oba Rumunjska)
Južna Koreja
25:31(12:16) Švedska
Švedska

Šveđani slomili korejski otpor

Bernard Jurišić • nedjelja, 18.01.2009.

Nakon tri uzastopne utakmice u kojima su Španjolci i Šveđani "bombardirali" Kubance i Kuvajćane, konačno je Spaladium Arena vidjela malo ozbiljnijeg rukometa. U dobroj i čvrstoj utakmici, Šveđani su teško slomili otpor Korejaca...

UKUPNO31141/110

Korejsko izdanje protov Hrvatske na otvaranju Svjetskog prvenstva bilo je dovoljno upozorenje za Šveđane da najbolju azijsku reprezentaciju shvati vrlo ozbiljno. Recept je u teoriji bio jedostavan - usporiti Korejce i natjerati ih da igraju postavljeni napad, no nije to bio nimalo lagan zadatak.

Prvih pet minuta Korejci su dobro parirali, no kad su Šveđani podigli obrambenu agresivnost, stvorili su i prvu seriju od 5:0, kojom su otišli na 6:2 u 12. minuti. Nakon toga do poluvremena se uglavnom igralo gol za gol, a Šveđani su uspješno čuvali prednost stečenu spomenutom serijom.

Vezane vijesti

Skupilo se nakon poluvremena i dosta publike, gotovo 5.000 gledatelja pratilo je zanimljivo drugo poluvrijeme čekajući hrvatski nastup protiv Kuvajta u 20:30 sati.

U drugom dijelu Korejci su se dvaput približili na -3 (18:21 u 45. i 22:25 u 54. minuti), no Šveđani su imali lijeka za zaustaviti ih i nisu dozvoljavali ni u jednom trenutku da utakmica uđe u zonu neizvjesnosti.

Kad su tri minute prije kraja otišli na 29:23, bilo je jasno da su Šveđani ubilježili i druga dva boda na ovom natjecanju. Korejci su i protiv Švedske dokazali da njihova dobra utakmica protiv Hrvatske na otvaranju nije bila slučajnost, no nakon prva dva kola i poraza, izgledi za prolaz u drugi krug su im minimalni.