SP 2009, Natjecanje po skupinama, Skupina C, 3. kolo, 19.01.2009, 19:30 h, Varaždin, dvorana uz Dravu, gledatelja: 1000
Suci: Gjending, Hansen (Danska)
Rusija
Rusija
36:31(16:11) Tunis
Tunis

Tunižane shrvao umor

Ivana Strahija • ponedjeljak, 19.01.2009.

Sraz Rusije i Tunisa pružio je Rusiji trening, doduše nešto teži no što je imala Njemačka, no vidljivo je bilo da su se Tunižani u prva dva susreta iscrpili.

UKUPNO31127/84

Da budemo sasvim iskreni, teško smo se koncentrirali na susret Rusa i Tunižana, jer je već nakon prvih par minuta bilo kristalno jasno kojim će putem krenuti ta utakmica.

Kako smo jučer uspjeli doznati od svjetski poznatog stratega na klupi Tunisa, Zorana Tute Živkovića, Tunis je već nakon uvodna dva susreta bio na izmaku snaga. Pobjeda protiv Makedonije u prvom kolu te možemo reći odličan susret protiv Njemačke iscrpile su sve resurse fizičke snage koji su im stajali na raspolaganju, pa je tuniška reprezentacija pružila mnogo slabiju igru no što smo očekivali.

Vezane vijesti

Živković je također rekao kako smatra da će njegova reprezentacija teško proći skupinu, što bi se moglo i ostvariti, pred sobom imaju Poljake, koji će svakako tražiti bodove.

Rusi su s druge strane poradili na raznovrsnosti igre, bili su dobri na svim pozicijama i pogotke postizali bez većeg napora. Ponovno je dobar bio vratar Kostigov, a minutažu je dobio i Grams.

Pokazali su time da ozbiljno žele prolazak u drugi krug, a slijedi im dan odmora, potom laka utakmica protiv Alžira te potom pravi "fajt" s Makedoncima.

Rezultat na kraju ne prikazuje u potpunosti ono što se odigravalo na terenu, jer su Rusi cijelim tijekom vodili s osam-devet pogodaka razlike, te tek u posljednjim minutama popustili. Očito je i njima već bilo dosadno.