Zimski sportovi

Tijesna nova tri boda Mladosti

Goran Markuš • utorak, 20.01.2009.

Iskusna Mladost sinoć je mirnom igrom u vrlo tijesnom i izjednačenom susretu (36:36 - omjer udaraca na gol) uspjela svladati našeg drugog predstavnika u Panonskoj ligi, KHL Zagreb i tako se jednim velikim korakom približiti toliko željenom playoffu lige...

Sinoć su, na klizalištu Zagrebačkog velesajma, Mladostaši upisali nova tri boda koja ih još više približavaju toliko željenom doigravanju Panonske lige. Već u 11. minuti Tomislav Čunko pogađa za vodstvo, a pet minuta kasnije točan je i Denis Kadič za solidno i brzo vodstvo Mladosti.

Međutim, Veprovi se nisu bili spremni predati što dokazuje Trpimir Piragić koji samo 20 sekundi prije kraja trećine na asistenciju Marija Kopajtića zabija za smanjenje na samo jedan gol razlike.

7HK Beostar114

Isti dvojac samo 20 sekundi nakon početka druge trećine ponovno je u centru pažnje i novim golom Veprovi se i rezultatski vraćaju u egal. Problem u kojem su se našli Mladostaši vrlo brzo rješava Igor Jačmenjak koji je precizan samo minutu nakon izjednačenja da bi drugim golom na susretu Tomislav Čunko pet minuta prije kraja drugih 20 minuta svojem klubu ponovno osigurao dva gola prednosti.

Četvrta minuta posljednje trećine donosi nam novi gol Janka Kučere i Mladost je na velikih +3 samo 15 minuta prije kraja susreta. Novim golovima Tadije Mirića i Trpimira Piragića Veprovi ipak uspijevaju smanjiti zaostatak, no večeras dalje nije išlo.

Iskusna Mladost ovom se pobjedom sasvim približila doigravanju Panonske lige što je bio i cilj od samog početka. Za razliku od aktualnih prvaka Hrvatske i Panonske lige, KHL Zagrebu san o playoffu sve je dalje, no i ovim susretom još su se jednom pokazali kao vrlo respektabilna mlada momčad čije godine tek dolaze.

Od povjerenika za Panonsku ligu dobili smo i potvrdu o odigravanju druga dva odgođena susreta naših predstavnika. Tako će 26. siječnja ove godine Zagreb kod kuće dočekati sjajnu Vojvodinu dok Mladost putuje u goste Novom Sadu, direktnom protivniku za osvajanje četvrte pozicije u ligi.

U međuvremenu na rasporedu imamo još dva susreta naših predstavnika. Naime, danas s početkom u 19h sati na klizalištu Zagrebačkog velesajma Zagreb dočekuje Novi Sad, a pobjeda je nužna ukoliko Veprovi žele zadržati šansu za plasman u doigravanje. S druge strane, Mladosti će u petak ugostiti trećeplasiranu Vojvodinu, a u slučaju nove pobjede naši bi predstavnici praktički gotovo riješili pitanje plasmana u playoff lige.