Rezerve preplivale Neretvu

Petar Plevnik • srijeda, 21.01.2009.

U drugom prijateljskom susretu na pripremama u Međugorju, nogometaši Osijeka rezultatom 3:1 svladali su trećeligaša Neretvu iz Metkovića...

Osječani su boravak u Međugorju iskoristili za posjet obližnjem Metkoviću, gdje su odmjerili snage s domaćom Neretvom, članom Treće hrvatske lige Jug. Unatoč pobjedi, Osječani se baš i nisu proslavili, a posebno se to odnosi na prvih 45 minuta koje su domaćini pogotkom Lizde iz najstrože kazne riješili u svoju korist.

U nastavku susreta, kada su Osječani nastupili s uvjetno rečeno rezervnim sastavom, uslijedio je preokret. Nakon točno sat vremena igre za bijelo-plave izjednačio je Hrnčević iz 11-erca, da bi tri minute kasnije Vidaković doveo Osijek u vodstvu. Pobjedu momčadi Tomislava Steinbrücknera potvrdio je Šolić osam minuta prije kraja susreta.

Nogometaši Osijeka danas će snage odmjeriti s BiH-a prvoligašem Širokim Brijegom, kojeg s klupe vodi nekadašnji trener Hajduka, a jedno vrijeme i Osijeka, Ivan Katalinić.

NERETVA - OSIJEK 1:3 (1:0)

Neretva: Z.Bubalo, Čosić, Jelavić, Šutalo, Bezer, Šiljeg, Volarević, I.Bubalo, Suton, Brečić, Lizde. (Još su igrali: Batinović, Kuran, Buljubašić, Galov, Dodig, Gujinović, Kaleb, Veraja, Matić)

Osijek: Skender, Vida, Smoje, Višević, Andre Luiz, Todorčev, Babić, Jugović, Knežević, Barišić, Prijić. (Još su igrali: Kardum, Gavrić, Ibriks, Đikić, Pranjić, Kurtović, Lončarević, Vidaković, Šolić, Hrnčević, Škorić, Pajić, Stranatić, Pušić.

Strijelci: 1:0 Lizde 10'(11m), 1:1 Hrnčević 60'(11m), 1:2 Vidaković 63', 1:3 Šolić 82'.