Nova pobjeda Popovića i Lončara

Branimir Korać • srijeda, 21.01.2009.

Uniks Kazan nastavlja s dobrim igrama u ruskom prvenstvu. Novu pobjedu ostvarili su na gostovanju kod Universiteta 83:70...

Universitet Surgut ne zna za pobjedu još tamo od 13.12. Tada su, naime, svladali na domaćem parketu Ural 86:82, a od tada su nanizali pet poraza. Peti poraz stigao je u susretu s Uniksom na domaćem parketu 83:70.

Gosti iz Kazana pobjedu su odnijeli mirnom igrom u završnici susreta nakon što se Universitet približio uoči posljednje četvrtine na svega četiri poena zaostatka. Na startu posljednje dionice gosti odmah rade 6:0 preko Veremeenka, Popovića i Lončara te pobjedu više ne dovode pod znak pitanja.

Kod Uniksa najbolji su bili Igor Zamanskij s 22 poena i Tariq Kirksay s 19 poena i sedam skokova. Marko Popović za 21 minutu ubacio je 12 poena (1/4 za dva, 1/5 za tri, 7/8 slobodna) uz pet skokova i tri asistencije. Krešimir Lončar igrao je 27 minuta i ubacio 12 poena (5/8 za dva, 0/1 za tri, 2/4 slobodna) uz pet skokova. Kod domaćina Lionel Chalmers ubacio je 14 poena, a Andrej Komarovskij 13 uz pet skokova.

Triumf je bez većih problema, lakše nego rezultat govori, svladao CSK Samaru. Slavili su 75:68 dozvolivši gostima da u posljednjoj četvrtini smanje velik zaostatak. Ernest Bremer kod domaćina ubacio je 18 poena, a Ognjen Aškrabić dodao je 14 poena i sedam skokova. Kod gostiju Sam Clancy ubacio je 12 poena uz osam skokova, a Mladen Šljivančanin 11 poena.

Tek u posljednjoj četvrtini Lokomotiv iz Rostova osigurao je pobjedu protiv Spartaka iz Vladikavkaza. Domaćin je dobrim dijelom susreta zaostajao i tek u završnoj četvrtini uspio je stvoriti nedostižnu prednost nakon što se krajem treće vratio u utakmicu. Szimon Szewczyk bio je prvo ime susreta s 22 poena i 12 skokova, dojučerašnji Cibos Rawle Marshall dodao je 17 poena i pet asistencija, a Ivan Tomas za 32 minute ubacio je devet poena (3/4 za tri) uz pet asistencija i tri skoka. Kod gostiju 18 poena ubacio je Konstantin Nesterov, a 16 je dodao Desmond Farmer.

U velikom derbiju CSKA je tek u samom finišu izborio pobjedu kod moskovskog Dinama 71:69. Dinamo je najvećim dijelom susreta bio u vodstvu, imao u finišu i 68:63, ali nije izdržao i CSKA je odnio pobjedu zadržavši savršen učinak. Zoran Planinić nije bio u sastavu gostiju koje su predvodili Trajan Langdon s 18 poena i Matjaž Smodiš sa 17 poena. Kod Dinama Boštjan Nachbar ubacio je 20 poena uz osam skokova, a Robertas Javtokas 13 poena.