SP 2009, Natjecanje po skupinama, Skupina D, 4. kolo, 21.01.2009, 17:00 h, Poreč, Žatika, gledatelja: 200
Suci: Gatelis, Mazeika (Litva)
Saudijska Arabija
24:26(10:14) Brazil
Brazil

Brazil mogao i bolje

Zoran Zdelar • srijeda, 21.01.2009.

Brazil je ubilježio novu pobjedu koja je mogla biti i daleko uvjerljivija od samo dva gola razlike...

UKUPNO26162/26

Brazilci su jučer kreirali najveću senzaciju dana nakon što su na iznenađenje svih uspjeli svladati prilično snažne Srbe. Danas su Južnoamerikanci imali znatno slabijeg protivnika, pa su u skladu s time i igrali. Brazil je tijekom većeg dijela utakmice bio u vodstvu, iako se Saudijci nisu tako lako predavali. Igrači Sayeda Ayarija su tako uspjeli uhvatiti vodstvo Brazila od 3:0, pred kraj prvog dijela stići i do minusa od jednog gola, no Ribeiro i Cruz su se svojim golovima pobrinuli da izbornik Washington da Silva nema previše briga na poluvremenu.

Tribine su se počele puniti gledateljima tek kako se bližio kraj utakmice, a igralo se uglavnom bez navijačke podrške s obzirom da su obje momčadi imale skupa jedva tek desetak navijača.

Za ugodan odlazak na desetominutni odmor najviše zasluga imaju upravo već spomenuti Cruz i Ribeiro koji su postigli ukupno devet od 14 golova u prvih pola sata.

Drugi dio utakmice nije ponudio nikakvu senzaciju, iako su se Saudijci nastavili boriti i nisu odustajali bez obzira što je bilo očigledno da Brazil ne igra punom snagom. No, Brazil je i takvim smanjenim angažmanom uspio ubilježiti svoju drugu pobjedu, a danas su slavili rezultatom 26:24. Saudijci na kraju i mnogu biti iznimno zadovoljni porazom sa samo dva gola razlike. Brazil je, primjerice, u jednom trenutku imao i osam golova prednosti.

Spomenimo i da je u posljednjoj minuti utakmice crveni karton dobio Silvio Laureano.

Igračem utakmice je proglašen vratar Maik Santos koji je uspio skinuti 11 od 28 udaraca. Ribeiro je postigao ukupno devet golova, a jednak učinak imao je i na drugoj strani Bandar Alharbi.