SP 2009, Natjecanje po skupinama, Skupina D, 4. kolo, 21.01.2009, 19:10 h, Poreč, Žatika, gledatelja: 3.500

Zoran Zdelar • srijeda, 21.01.2009.

Srbija je u zaista fantastičnoj utakmici ubilježila svoju drugu pobjedu nakon što su svladali norveške reprezentativce...

UKUPNO27192/35

Norveški i srbijanski reprezentativci odigrali su zaista fantastičnu utakmicu u kojoj se pobjednik nije znao do posljednjeg oglašavanja sirene. Naši istočni susjedi ušli su prilično bolje u prvi dio utakmice te su tijekom prvog poluvremena bili konstantno u vodstvu. Najveće vodstvo koje su imali bila su svega četiri gola, a to ipak mogu dobrim dijelom zahvaliti iznimno raspoloženom vrataru Dimitriju Pejanoviću, koji je samo u prvih deset minuta skinuo šest udaraca, dok Steinar Ege s druge strane tada i nije bio toliko raspoložen.

U posljednjih nekoliko minuta prvog poluvremena Norvežani su ipak bili dominantniji te su malo smanjili zaostatak, koji bi iznosio svega jedan gol da kojim slučajem u posljednjoj sekundi prvog dijela za 12:10 nije zabio Vujin.

Norvežani ulaze prilično bolje u drugo poluvrijeme, moglo bi se čak reći da se tada ponavljala utakmica s Danskom. Ovog je puta Norveška stizala rezultat te ubrzo izjednačuju pogotkom Bjartea Myrhola.

Igralo se tada za svaki napad, svaki gol je bio dragocjen, a nešto uspješniji su bili ipak Srbi. Napokon je proradio i Ege na vratima Norveške, ali u drugom dijelu je iznimno bio raspoložen i Stanić među vratnicama Srbije.

Golmani su tako igrali iznimno bitnu ulogu, a Srbija je propustila u dva navrata stvoriti veću prednost kad su imali igrača više, pogotovo kad je Vatne u naletu srušio jednog Srba te se zatim zabio u reklamu i preletio preko nje. Srećom, ozljede ipak nije bilo, ali je zato i on zaradio isključenje.

Tri minute prije kraja suci isključuju Kojića na dvije minute, ali Srbija je i s igračem manje uspjela zadržati stečenu prednost te su nakon dva poraza stigli i do iznimno vrijedne pobjede. Stanić je u posljednjoj minuti skinuo udarac Samdahla koji je pucao za izjednačenje, a Norvežani su propustili su priliku i par sekundi do završetka i tu je utakmici bio kraj! Srbija se vratila pobjedom od 27:26.

Marko Vujin je pobjedi Srbije doprinio s osam golova iz čak 13 udaraca, a od Norvežana je najefikasniji bio Frank Loke sa šest golova. Da je kojim slučajem pobijedila Norveška, nema sumnje da bi igrač utakmice bio Ege sa svojih 20 obrana.