Vujčić za pobjedu Olympiakosa

Branimir Korać • srijeda, 21.01.2009.

U odličnoj utakmici u Solunu Olympiakos je svladao Arisa 77:73. Na krilima trojice raspoloženih igrača, među njima i našeg reprezentativca Nikole Vujčića, gosti su uzeli važne bodove...

Niti problemi s ozljedama i neigranje (pre)skupog Amerikanca Josha Childressa nisu omeli Olympiakos na gostovanju u Solunu. Aris je pružio jak otpor, imao vodstvo u više navrata, tijekom druge četvrtine i desetak poena prednosti, ali Olympiakos je pokazao kako ima širu momčad te je zasluženo slavio.

Ključno razdoblje bio je početak drugog poluvremena kada se Olympiakos serijom 17:3 vratio u pozitivu na krilima Printezisa, Vujčića i Halperina. U nastavku susreta vodila se izjednačena bitka, u posljednjoj četvrtini njima se priključio i Greer te su gosti otišli do pobjede.

Halperin je bio najefikasniji kod gostiju s 19 poena dok je Printezis dodao 18. Nikola Vujčić igrao je 28 minuta i ubacio 17 poena (4/8 za dva, 0/1 za tri, 9/10 slobodna) uz pet skokova i pet asistencija. Kod domaćina Sean Marshall ubacio je 20 poena, a Savas Iliadis 16.

Očekivanu pobjedu upisao je Pnionios. Kavala/Panorama dugo je pružala jak otpor, ali kvalitetniji gosti na kraju su očekivano slavili 62:58. Tijekom cijelog susreta domaćin je prijetio, no nije imao dovoljno raspoloženih igrača da bi iznenadio euroligaša.

Najbolji u sastavu Panioniosa bili su Aaron Miles s 12 poena i pet skokova te Dimos Dikoudis s 12 poena. Kod Kavale po 13 poena ubacili su Williams Daniels, Dorel Martin te Litavac Kavaliauskas.

Do pobjede se prošetao Panathinaikos kojem Kolossos niti u jednom trenutku nije bio dorastao protivnik. Poraz od Maroussija očito je izazvao mobilizaciju u "zelenoj" momčadi i PAO je lako slavio 91:53. Već nakon prve četvrtine prednost je iznosila 12 poena da bi do kraja susreta konstantno rasla i zaustavila se na 38 poena viška.

U redovima Panathinaikosa najistaknutiji bili su Nikola Peković s 15 poena i Dimitrios Diamantidis s 13 poena i pet ukradenih lopti. Kod Kolossosa tek je Steven Smith ubacio 14 poena uz šest skokova.

Maroussi je teškom mukom uzeo bodove na gostovanju kod Egalea. Tek u trećoj četvrtini predvođeni Mavrokefalidisom Maroussi je uspio uspostaviti rezultatsku ravnotežu, a u završnici susreta stigao je i do već unaprijed upisanih bodova. Maroussi su predvodili Mavrokefalidis sa 17 poena i šest skokova te Glyniadakis s 11 poena i devet skokova. Kod domaćina Soulis je ubacio 15 poena uz osam skokova, a Taylor 12 poena.

Važnu pobjedu na gostovanju ostvario je Panellinios koji je bio bolji od Olympije 71;64. Susret je riješen početkom posljednje četvrtine kada su gosti napravili veliku prednost i otišli prema pobjedi. Brad Newley kod Panelliniosa ubacio je 21 poen, a 18 poena dodao je Papamakarios. Kod Olympije Michael King ubacio je 20 poena, a Pantelis Papaioakim 11 poena uz pet skokova.

Uz prilične probleme do pobjede je na domaćem parketu stigao PAOK protiv slabe Trikalle. Gosti su tijekom više od 30 minuta imali prilično vodstvo, ali u završnici susreta PAOK radi preokret i uzima pobjedu 94:88. Costas Vasiliadis s 22 poena i pet skokova ih je predvodio dok je naš Damir Mulaomerović za 30 minuta ubacio 17 poena (10/10 slobodn, 2/7 za dva, 1/4 za tri) uz četiri skoka i pet asistencija. Kod gostiju Prodros Nikolaidis ubacio je 27 poena uz šest skokova, a William Avery 20 poena.