SP 2009, Natjecanje po skupinama, Skupina A, 4. kolo, 21.01.2009, 19:00 h, Osijek, Gradski vrt
Suci: Karabag-Chi, Kolahdouzan (oba Iran)
Slovačka
Slovačka
26:35(9:15) Francuska
Francuska

Fantastični Karabatić

Petar Plevnik • srijeda, 21.01.2009.

Iako smo se nadali da će Slovaci možda namučiti Francuze, olimpijski prvaci i u četvrtom su susretu pokazali da s pravom pucaju visoko. Predvođena sjajnim Karabatićem Francuska je bez problema slavila s 35:26 ...

UKUPNO35134/52

Osokoljeni jučerašnjim bodom protiv Mađara ostvarenim u posljednjim trenucima susretima, vrlo hrabro krenuli su Slovaci u susret protiv Francuza. Zahvaljujući pogocima sinoćnjeg junaka Františeka Šulca vodili su 1:0 i 2:1 i činilo se kako bi na krilima svojih bučnih navijača ipak moglli ozbiljnije zaprijetiti Francuzima.

Držali su Slovaci priključak do osme minute, kada neuvjerljivi iranski suci počinju s laganim vjetrom u leđa za Francuze. Naime, Slovacima su u manje od dvije minute prestrogo isključena dva igrača, što Francuzi koriste te serijom 3:0 u 13. minuti odlaze na tri pogotka razlike (3:6).

U tim trenucima Slovaci su izgledali bezidejno u napadu, dok se s druge strane raspucao Nikola Karabatić i najviše zahvaljujući njegovim pogocima Francuzi serijom 4:0 u 19. minuti odlaze na šest pogodaka prednosti, s koliko su i otišli na odmor.

Početak nastavka pripao je Francuzima, koji novom serijom 3:0 nakon pet minuta igre u nastavku dolaze do velikih plus osam (10:18) i u tim trenucima postalo je definitivno jasno da od uzbudljivog susreta neće biti ništa. Sa sjajnom igrom iz prvog dijela nastavio je Karabatić s četiri uzastopna pogotka dovevši Francuze u 39. minuti po prvi put do deset pogodaka prednosti (12:22)

Do kraja susreta gledali smo pravo napucavanje s obje strane, što se baš i nije svidjelo francuskom izborniku Claudeu Onesti, posebice nakon što su Slovaci pogotkom Szücsa u 49. minuti stigli na sedam pogodaka zaostatka, dovoljno da Onesta odmah zatraži minutu odmora. Ipak, u posljednjih desetak minuta Francuzi nisu ništa prepustili slučaju, a raspucao se i Luc Abalo, koji se i danas potvrdio jednim od najjačih francuskih oružja.

U konačnici Francuzi su slavili s 35:26, a Nikola Karabatić susret je završio s s devet postignutih pogodaka, s tim da je do 48. minute bio bez promašaja iz igre! Uz Karabatića, vrijedi izdvojiti Fernandeza sa šest pogodaka, dok kod Slovaka najbolji Antl sa sedam pogodaka.

Današnjom pobjedom Francuzi su osigurali nastup u drugom krugu, a za potvrdu prvog mjesta u skupini dovoljan im je i bod protiv Mađara. S druge strane, Slovacima je za prolaz dalje u sutrašnjem meču protiv Rumunjske dovoljan bod.