SP 2009, Natjecanje po skupinama, Skupina B, 5. kolo, 22.01.2009, 18:30 h, Split, Spaladium Arena, gledatelja: 7.000

Bernard Jurišić • četvrtak, 22.01.2009.

Južna Koreja kreirala je iznenađenje u splitskoj skupini Svjetskog prvenstva, pobijedivši i izbacivši Španjolsku iz daljnjeg natjecanja. Na Španjolcima je očito velikog traga ostavio jučerašnji težak poraz od Hrvatske...

UKUPNO24143/44

Težak poraz od Hrvatske u srijedu ostavio je velikog traga na Španjolcima uoči posljednjeg kola i okršaja protiv Koreje. Najbolja azijska momčad držala se uz Španjolce tijekom čitavog susretai na kraju zasluženo slavila.

Korejci su bolje ušli u susret, djelujući svježije i brže, pa su u 6. minuti imali prednost od 5:2. Španjolci su se posložili nakon trećine prvog dijela, pa kad su okrenuli na 10:7 u 19. minuti činilo se da će ipak voda otići na njihov mlin. No, Korejci se ne daju i do poluvremena zaostaju tek minimalnih 14:15.

Vezane vijesti

U drugom dijelu igrali se gol za gol, čvrsto i agresivno na obje strane "krvarilo" se za svaki pogodak. U 45. minuti rezultat je bio izjednačen (19:19), a osam minuta prije kraja Koreja je držala pogodak prednosti (22:21).

Tri minute prije kraja Kang brani sedmerac Romeru pri 23:22 za Koreju, a Oh zabija za 24:22. Bio je to kraj za brončane sa Olimpijskih igara u Pekingu, a u drugi krug zajedno s Hrvatskom i Švedskom prolazi Južna Koreja.